Ο Μέσι "σκότωσε" τη Θέλτα σε δυο λεπτά!

Η Μπαρτσελόνα του Ερνέστο Βαλβέρδε άφησε την Θέλτα να ελπίζει σε πρόκριση μετά το 1-1 του πρώτου αγώνα για το κύπελλο, όμως στον επαναληπτικό πέτυχε τέσσερα γκολ μέχρι το 31ο λεπτό (VIDEO)!

FC Barcelona's Lionel Messi celebrates after scoring with his teammate Jordi Alba during the Spanish Copa del Rey round of 16 second leg soccer match between FC Barcelona and Celta de Vigo at the Camp Nou stadium in Barcelona, Spain, Thursday, Jan. 11, 2018. (AP Photo/Manu Fernandez)
alba messi AP IMAGES

Δεν... αστειεύεται η Μπαρτσελόνα του Ερνέστο Βαλβέρδε που δείχνει... αχόρταγη για όλους τους πιθανούς τίτλους! Στο πρώτο ματς για τους "16" του κυπέλλου Ισπανίας ήρθε ισόπαλη με 1-1, όμως στον επαναληπτικό οι παίκτες της Θέλτα είδαν... εφιάλτες από την Αργεντινή.

Ο Ζόρντι Άλμπα "κέρασε" δυο γκολ στον Λιονέλ Μέσι στο 13ο και 15ο λεπτό, για να έρθει η σειρά του Αργεντινού να... κεράσει με τη σειρά του τον Άλμπα στο 28'.

Τρία λεπτά αργότερα ο Λουίς Σουάρες διαμόρφωσε το 4-0 και ουσιαστικά το παιχνίδι τελείωσε κάπου εκεί.