Ο Τύρναβος πήρε το θεσσαλικό ντέρμπι
Με γκολ του νεοεισελθόντα Φελίπε ντε Πάουλα στο 64ο λεπτό, ο Τύρναβος επικράτησε 1-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας και αναρριχήθηκε στην κορυφή του Βορείου ομίλου της Football League.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν την κατοχή στο μεγαλύτερο διάστημα του πρώτου ημιχρόνου, ωστόσο οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που δημιούργησαν τις περισσότερες ευκαιρίες (στο 4ο λεπτό με τον Άκη Γεωργίου και στο 34ο με τον Γκέρμαν Νταντίδη).
Στο δεύτερο ημίχρονο αμφότεροι οι μονομάχοι είχαν τη διάθεση να παίξουν επιθετικό ποδόσφαιρο και να φτιάξουν φάσεις, μόνο ένας εξ αυτών όμως, βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα.
Αυτός ήταν ο Τύρναβος, ο οποίος σκόραρε με ωραία προβολή του Φελίπε ντε Πάουλα (μετά από σέντρα του Γεωργίου) στο 64ο λεπτό και έκανε το "3 στα 3" σε εντός έδρας αναμετρήσεις.
Οι συνθέσεις
Τύρναβος: Καραναστάσης, Σκούπρας, Σιάτρας, Τέλλος, Γεωργίου, Σαχινίδης (73' Σαχινίδης), Νταντίδης, Μπάρος (56' Φελίπε), Κουρτεσιώτης, Κάρλος Αντρέ (80' Βανγκέλι), Όμο.
Αναγέννηση Καρδίτσας: Σιαράβας, Γκουγκούδης (68' Κρανιώτης), Χατζηρίζος, Κουκούλης, Ρόβας, Καραχάλιος, Μίχος (84' Γήττας), Μπιτέλης, Μπουντούρης, Μπουσινάκης (76' Γεωργόπουλος), Χλωρός.
Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής
Νότιος όμιλος
Κυριακή 20 Οκτωβρίου
Αχαρναϊκός - Ηρακλής Ψαχνών (16:00)
Επισκοπή - Βύζας Μεγάρων (16:00)
Φωκικός - Παναχαϊκή (16:00)
Φωστήρας - Γλυφάδα (16:00)
Παναιγιάλειος - Αστέρας Μαγούλας (16:00)
Δευτέρα 21 Οκτωβρίου
Χανιά - Ολυμπιακός Βόλου (16:00)
Καλλιθέα - Πανηλειακός (18:00)
Βόρειος όμιλος
Τύρναβος - Αναγέννηση Καρδίτσας 1-0
(64' Φελίπε)
Κυριακή 20 Οκτωβρίου
Δόξα Δράμας - Κέρκυρα (16:00)
Καβάλα - Εθνικός Γαζώρου (16:00)
Ηρακλής - Αναγέννηση Γιαννιτσών (16:00)
Βατανιακός - Αιγινιακός (16:00)
Ζάκυνθος - Πιερικός (16:00)
Νίκη Βόλου - Απόλλων Καλαμαριάς (18:00)
ΤΟ LIVE ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
Τύρναβος: Καραναστάσης, Σκούπρας, Σιάτρας, Τέλλος, Γεωργίου, Σαχινίδης, Νταντίδης, Μπάρος, Κουρτεσιώτης, Κάρλος Αντρέ, Όμο.
Αναγέννηση Καρδίτσας: Σιαράβας, Γκουγκούδης, Χατζηρίζος, Κουκούλης, Ρόβας, Καραχάλιος, Μίχος, Μπιτέλης, Μπουντούρης, Μπουσινάκης, Χλωρός.
1ος όμιλος
Κυριακή (20/10)
Αχαρναϊκός-Ηρακλής Ψαχνών (16.00)
Φωκικός-Παναχαϊκή (16.00)
Επισκοπή-Βύζας Μεγάρων (16.00)
Φωστήρας-Γλυφάδα (16.00)
Παναιγιάλειος-Αστέρας Μαγούλας (16.00)
Δευτέρα (21/10)
Χανιά-Ολυμπιακός Βόλου (16.00, OTE TV)
Καλλιθέα-Πανηλειακός (18.00, OTE TV)
Κυριακή (20/10)
Καβάλα-Εθνικός Γαζώρου (16.00)
Δόξα Δράμας-Κέρκυρα (16.00)
Ζάκυνθος-Πιερικός (16.00)
Ηρακλής-Αναγέννηση Γιαννιτσών (16.00)
Βατανιακός-Αιγινιακός (16.00)
Νίκη Βόλου-Απόλλων Καλαμαριάς (18.00, OTE TV)
1. Παναιγιάλειος 9
2. Πανηλειακός 9
3. Ολυμπιακός Βόλου 7
4. Επισκοπή 7
-------------------------------------------------
5. Ηρακλής Ψαχνών 7
6. ΑΟ Χανιά 4
7. Φωστήρας 4
8. Καλλιθέα 3
9. Παναχαϊκή 3
10. Αχαρναϊκός 1
11. Φωκικός 1
-------------------------------------------------
12. Αστέρας Μαγούλας 1
13. Βύζας Μεγάρων 0
14. Γλυφάδα 0
1. Κέρκυρα 9
2. Απόλλων Καλαμαριάς 9
3. Νίκη Βόλου 6
4. Εθνικός Γαζώρου 6
-------------------------------------------------
5. Τύρναβος 6
6. Αναγέννηση Καρδίτσας 6
7. Αιγινιακός 4
8. Ηρακλής 4
9. Καβάλα 3
10. Δόξα Δράμας 3
11. Ζάκυνθος 3
-------------------------------------------------
12. Πιερικός 2
13. Αναγέννηση Γιαννιτσών 0
14. Βατανιακός 0
1ος όμιλος
Κυριακή (20/10)
Αχαρναϊκός-Ηρακλής Ψαχνών (16.00)
Φωκικός-Παναχαϊκή (16.00)
Επισκοπή-Βύζας Μεγάρων (16.00)
Φωστήρας-Γλυφάδα (16.00)
Παναιγιάλειος-Αστέρας Μαγούλας (16.00)
Δευτέρα (21/10)
Χανιά-Ολυμπιακός Βόλου (16.00, OTE TV)
Καλλιθέα-Πανηλειακός (18.00, OTE TV)
1. Παναιγιάλειος 9
2. Πανηλειακός 9
3. Ολυμπιακός Βόλου 7
4. Επισκοπή 7
-------------------------------------------------
5. Ηρακλής Ψαχνών 7
6. ΑΟ Χανιά 4
7. Φωστήρας 4
8. Καλλιθέα 3
9. Παναχαϊκή 3
10. Αχαρναϊκός 1
11. Φωκικός 1
-------------------------------------------------
12. Αστέρας Μαγούλας 1
13. Βύζας Μεγάρων 0
14. Γλυφάδα 0
Παρασκευή (18/10)
Τύρναβος-Αναγέννηση Καρδίτσας 1-0
Κυριακή (20/10)
Καβάλα-Εθνικός Γαζώρου (16.00)
Δόξα Δράμας-Κέρκυρα (16.00)
Ζάκυνθος-Πιερικός (16.00)
Ηρακλής-Αναγέννηση Γιαννιτσών (16.00)
Βατανιακός-Αιγινιακός (16.00)
Νίκη Βόλου-Απόλλων Καλαμαριάς (18.00, OTE TV)
1. Κέρκυρα 9
2. Απόλλων Καλαμαριάς 9
3. Τύρναβος 9
4. Νίκη Βόλου 6
-------------------------------------------------
5. Εθνικός Γαζώρου 6
6. Αναγέννηση Καρδίτσας 6
7. Αιγινιακός 4
8. Ηρακλής 4
9. Καβάλα 3
10. Δόξα Δράμας 3
11. Ζάκυνθος 3
-------------------------------------------------
12. Πιερικός 2
13. Αναγέννηση Γιαννιτσών 0
14. Βατανιακός 0