Όλα τα γκολ της Κυριακής (VIDEOS)

Παρακολουθήστε όλα τα γκολ από τα παιχνίδια που έγιναν την Κυριακή στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Βραζιλίας.

Το Βέλγιο χτύπησε και πάλι στο τέλος για να πάρει την αγχωτική νίκη επί της Ρωσίας με 1-0. Η χρυσή αλλαγή του Μαρκ Βίλμοτς, ο Ντίβοκ Οριτζι, έλυσε το γόρδιο δεσμό στο 87'. Αλλαξε το ματς ο Κέβιν Μιραλάς.

Η Αλγερία έβαλε πλώρη για τα νοκ άουτ του Μουντιάλ. Με τρία γκολ από το πρώτο ημίχρονο το συγκρότημα από τη βόρεια Αφρική επιβλήθηκε 4-2 της Νότιας Κορέας στο Πόρτο Αλέγκρε και απειλεί να πετάξει εκτός συνέχειας τη Ρωσία.

Σε συγκλονιστικό ματς με συνεχείς ανατροπές, ΗΠΑ και Πορτογαλία ήρθαν ισόπαλες με σκορ 2-2. Προηγήθηκαν νωρίς και ισοφάρισαν στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων οι Πορτογάλοι. Όλα ανοιχτά στον όμιλο.