"Πανιώνιε, καν'το κι εσύ όπως εμείς"
Ο Αστέρας Τρίπολης θυμήθηκε τον τρόπο που είχε αποκλείσει τη Μακάμπι Τελ Αβίβ προκειμένου να βρεθεί στους ομίλους του Europa League και (προσ)κάλεσε τον Πανιώνιο να κάνει κάτι αντίστοιχο.
![SUPERLEAGUE / ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ (ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ / Eurokinissi Sports)](https://www.contra.gr/img/2653/7392531/986000/w460/460/asteras_photo.jpg)
Και στις τρεις ομάδες που εκπροσώπουν το ελληνικό ποδόσφαιρο στο Europa League ευχήθηκε καλή επιτυχία ο Αστέρας. Για τον Πανιώνιο ωστόσο το μήνυμά του ήταν διαφορετικό.
Διότι η Μακάμπι Τελ Αβίβ ήταν η ομάδα που είχαν αποκλείσει οι Αρκάδες για να περάσουν στους ομίλους του Europa League με το υπέρ του 2-0 στην Τρίπολη και το εις βάρος του 3-1 επί κυπριακού εδάφους.