Παραπαίει η Γκινγκάμπ (VIDEO)

Το τελευταίο εμπόδιο του ΠΑΟΚ για την πρόκριση στη φάση των "32" του Europa League, η Γκινγκάμπ, γνώρισε ακόμα μία ήττα (2-0 από την Εβιάν στο "Παρκ ντε Σπορτ") και παρέμεινε στην τελευταία θέση της Ligue 1 μετά το πέρας 15 αγωνιστικών.

Η ουραγός της βαθμολογίας του γαλλικού πρωταθλήματος έχασε καλή ευκαιρία στο 5ο λεπτό με τον Κριστόφ Κερμπρά, εν συνεχεία απειλήθηκε από τους Άντριεν Τόμασον και Τζιάνι Μπρούνο, προτού ο ρυθμός του αγώνα πέσει αισθητά.

Η Εβιάν πήρε το προβάδισμα στο 59ο λεπτό με μία πολύ μακρινή εκτέλεση φάουλ του Ντάνιελ Βας (φέρει ευθύνη ο Γιόνας Λεσλ) και δεδομένου ότι ο Κλοντ Μποβί δεν κατάφερε να ισοφαρίσει, το γκολ του Νίκι Νίλσεν στο 81' (μετά από σέντρα του Τόμασον) έβαλε τέλος στη σεμνή τελετή.

Η σύνθεση της Γκινγκάμπ (4-2-2-2): Λεσλ, Σανκό, Κερμπρά, Ανγκουά, Ντος Σάντος, Σανκαρέ, Ματίς (87' Ντιαλό), Γιαταμπαρέ (79' Πιέ), Ζιρές, Μποβί, Σβαρτς (68' Ντουνιαμά).