Πήγαν Ακρόπολη πριν τη Λεωφόρο
Η αποστολή της Άλκμααρ που βρίσκεται στην Ελλάδα στο πλαίσιο της διεξαγωγής του φιλικού με τον Παναθηναϊκό την Πέμπτη (20/7) δεν έχασε την ευκαιρία να απολαύσει μία βόλτα στους δρόμους της Αθήνας.
![Πήγαν Ακρόπολη πριν τη Λεωφόρο](https://www.contra.gr/img/7059/7398641/665000/w460/460/pao-alkmaar.jpg)
Αφιερωματικό βίντεο έφτιαξαν και "ανέβασαν" οι άνθρωποι της 'Αλκμααρ με αφορμή το ταξίδι τους στην Ελλάδα για το φιλικό ματς με τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο την Πέμπτη (20/7).
Οι ποδοσφαιριστές της ολλανδικής ομάδας απόλαυσαν τις ομορφιές της Αθήνας και επισκέφθηκαν, τι άλλο; Την Ακρόπολη.
Υπενθυμίζουμε ότι ο Παναθηναϊκός θα υποδεχτεί τους Ολλανδούς στο γηπέδου τους το βράδυ της Πέμπτης (20/7) σ'ένα δυνατό τεστ πριν το πρώτο επίσημο αγώνα των "πρασίνων" στην Ευρώπη με μία εκ των Γκαμπάλα ή Γιαγκελόνια.