Πριμ 250.000€ ανά γκολ οι παίκτες της Μπέτις!

Οι παίκτες της Μπέτις είχαν έναν ακόμα λόγο που κυνήγησαν το πέμπτο (95') γκολ στο ντέρμπι με την Μπέτις, παρότι προηγούνταν με 4-3 της Σεβίλλης και αυτός δεν είναι άλλος από το... πριμ.

betis

Ένα από τα τραγούδια που φώναζαν οι παίκτες της Μπέτις στα αποδυτήρια ελάχιστα λεπτά μετά το σφύριγμα της λήξης του αγώνα με την Σεβίλλη ήταν και το "που είναι τα λεφτά;".

Νωρίτερα είχαν διαλύσει με 5-3 τους αντιπάλους τους στο "Σάντσεθ Πιθχουάν" οπότε το κλίμα ήταν κάτι παραπάνω από πανηγυρικό. Δικαιολογημένα λοιπόν ο... μικρός χαμός. Υπήρχε όμως και ένας ακόμα λόγος.

Οι άνθρωποι της Μπέτις είχαν υποσχεθεί μεγάλο μπόνους στους ποδοσφαιριστές που τελικά ανέρχεται σε 500.000€! Το παράξενο της υπόθεσης όμως είναι πως υπολογίζεται.

Για κάθε γκολ στη διαφορά του σκορ θα έπαιρναν 250.000€. Μέχρι το 94ο λεπτό το σκορ ήταν 4-3, οπότε το πριμ ήταν στα... στάνταρ χρήματα.

Ο Τέγιο όμως έκανε το τελικό 5-3 στο 95ο λεπτό και το πριμ... διπλασιάστηκε.