X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Πρώην άσος της Μίλαν το ταχύτερο πιστόλι της Serie A!

Ο Τζαν Πιέρο Γκασπερίνι εμπιστεύτηκε τον Αντρέα Πετάνια στην επίθεση της Αταλάντα κόντρα στην Κροτόνε και εκείνος τον δικαίωσε, πετυχαίνοντας το γρηγορότερο γκολ που έχει σημειωθεί στη φετινή Serie A (video).

Η πρώτη νίκη στη φετινή Serie A δεν ήρθε ούτε την 6η αγωνιστική για την Κροτόνε, με την νεοφώτιστη να γνωρίζει εντός έδρας ήττα, 3-1, το απόγευμα της Δευτέρας απέναντι στην Αταλάντα και να παραμένει στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα.

Στον αντίποδα η Αταλάντα κατάφερε με αυτό το "τρίποντο" να βγει εκτός επικίνδυνης ζώνης, με τον Αντρέα Πετάνια να πετυχαίνει μάλιστα γκολ από τα... αποδυτήρια.

Ο 21χρονος φορ, πρώην της Μίλαν, προτιμήθηκε από τον Γκασπερίνι αντί του Παλόσκι στην επίθεση των "μπεργκαμάσκι" και τον δικαίωσε απόλυτα αφού βρήκε δίχτυα μετά από 2 λεπτά και δύο δευτερόλεπτα, σκοράροντας το πιο γρήγορο γκολ στη φετινή Serie A.