X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Πρωταθλητής Σαουδικής Αραβίας ο Φετφατζίδης

Ο Γιάννης Φετφατζίδης αναδείχθηκε πρωταθλητής Σαουδικής Αραβίας εις βάρος του Γιώργου Δώνη.

Φετφατζίδης-Αλ Αχλί

Η Αλ Αχλί του Γιάννη Φετφατζίδη νίκησε 3-1 την Αλ Χιλάλ του Γιώργου Δώνη στο ντέρμπι τίτλου του πρωταθλήματος Σαουδικής Αραβίας και εξασφάλισε διαφορά έξι πόντων, με συνέπεια να κατακτήσει και μαθηματικά το πρωτάθλημα της χώρας.

Η ομάδα της Τζέντα βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ του Κάρλος Εντουάρντο στο 10', ωστόσο με τρία γκολ στο 2ο μέρος, γύρισε τον αγώνα, έφτασε στη νίκη και πλέον έχει το πλεονέκτημα σε πιθανή ισοβαθμία με την πολυνίκη της χώρας.

Ο Γιάννης Φετφατζίδης αγωνίστηκε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και μέχρι στιγμής σε 14 παιχνίδια πρωταθλήματος (852 λεπτά) έχει ένα γκολ και πέντε ασίστ, συμβάλλοντας από την πλευρά του στην πρώτη κατάκτηση πρωταθλήματος της Αλ Αχλί τα τελευταία 32 χρόνια και τρίτη στην ιστορία της.