X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Σεφτέ στα γκολ ο Τζεμπούρ, νίκη ο ΑΠΟΕΛ (VIDEO)

Ο Ράφικ Τζεμπούρ άνοιξε λογαριασμό με τη φανέλα του ΑΠΟΕΛ και, μάλιστα, σημειώνοντας το νικητήριο γκολ στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Οθέλλο στο "Α. Παπαδόπουλος" (2-1).

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, έχασαν τέσσερις καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο και στο 54ο λεπτό ο Τιάγκο εκμεταλλεύθηκε το τραγικό λάθος του Γιον Άρνε Ρίισε, ανοίγοντας το σκορ.

Το γκολ του Οθέλλου αφύπνισε τον ΑΠΟΕΛ, ο οποίος πίεσε στο τελευταίο ημίωρο για να αποφύγει την πρώτη εφετινή ήττα του, ισοφάρισε με το συνήθη Γκουστάβο Μαντούκα στο 64ο λεπτό και πήρε τη νίκη με κεφαλιά του Ράφικ Τζεμπούρ, έπειτα από μπαλιά του Σίλιαν Σέρινταν.