Στο χωριό του Αη Βασίλη ο Αστέρας!

Την Ροβανιέμι από την Φινλανδία(την ομάδα από το χωριό του Αη Βασίλη) θα συναντήσει ο Αστέρας στο β' προκριματικό γύρο του Europa League!

Στο χωριό του Αη Βασίλη ο Αστέρας!

Τα δύο παιχνίδια θα διεξαχθούν στις 17 και 24 Ιουλίου, με το πρώτο ματς να έχει κληρωθεί να διεξαχθεί στην Τρίπολη.

Τον Αστέρα εκπροσώπησε στην Ελβετία ο πρόεδρος της ΠΑΕ, Γιώργος Μποροβήλος.

Τα ζευγάρια του Α' προκριματικού γύρου

1. Σιόνι (Γεωργία) - Φλαμουτάρι (Αλβανία)

2. Τίρασπολ (Μολδαβία) - Ίντερ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)

3. Χιμπέρνιανς (Μάλτα) - Σπάρτακ Τρνάβα (Σλοβακία)

4. Σαντ Τζούλια (Ανδόρα) - Τσουκαρίτσκι (Σερβία)*

5. Κόπερ (Σλοβενία) - Τσέλικ (Μαυροβούνιο)

6. Τούρνοβο (ΠΓΔΜ) - Τσικούρα (Γεωργία)

7. Σίρακ (Αρμενία) - Σαχτιόρ Καραγκάντι (Καζακστάν)

8. Καμπάλα (Αζερμπαϊτζάν) - Σιρόκι (Βοσνία)

9. Ντιοσγκιόρι (Ουγγαρία) - Μπιρκιρκάρα (Μάλτα)

10. Βαντούζ (Λιχτενστάιν) - Κόλετζ Γιουρόπα (Γιβραλτάρ)

11. Βέρις (Μολδαβία) - Λίτεξ (Βουλγαρία)

12. Σάντα Κολόμα (Ανδόρα) - Μέταλουργκ (ΠΓΔΜ)

13. Καϊράτ (Καζακστάν) - Κούκεσι (Αλβανία)

14. Φολγκόρε/Φαλτσιάνο (Σαν Μαρίνο) - Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)

15. Σπλιτ (Κροατία) - Μίκα (Αρμενία)

16. Μπότεφ (Βουλγαρία) - Λιμπερτάς (Σαν Μαρίνο)

17. Λόβτσεν (Μαυροβούνιο) - Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία)

18. Σκεντίγια (ΠΓΔΜ) - Ζίμπρου (Μολδαβία)

19. Σλιέμα (Μάλτα) - Φερεντσβάρος (Ουγγαρία)

20. Πιούνικ (Αρμενία) - Αστάνα (Καζακστάν)

21. Ρούνταρ (Σλοβενία) - Λάτσι (Αλβανία)

22. Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο) - Άτλαντας (Λιθουανία)

23. Βάασα (Φινλανδία) - Μπρομαποϊκάρνα (Σουηδία)

24. Β36 Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε) - Λίνφιλντ (Β.Ιρλανδία)

25. Φραμ (Ισλανδία) - Νέμε Κάλιου (Εσθονία)

26. Ρόζενμποργκ (Νορβηγία) - Γέλγκαβα (Λετονία)

27. Ντέρι Σίτι (Ιρλανδία) - Αμπερστγουίθ (Ουαλία)

28. Αμπερντίν (Σκωτία) - Νταουγκάβα Ρίγα (Λετονία)

29. Τάρτου (Εσθονία) - Τρόμσο (Νορβηγία)

30. Κρουσέιντερς (Β.Ιρλανδία) - Εκράνας (Λιθουανία)

31. Στγάρναν (Ισλανδία) - Μπάνγκορ Σίτι (Ουαλία)

32. Ζενές Ες (Λουξεμβούργο) - Ντάνταλκ (Ιρλανδία)

33. Μιλικόσκι (Φινλανδία) - Φουγκλαφιόρντουρ (Νησιά Φαρόε)

34. Χαφναρφιόρντουρ (Νησιά Φαρόε) - Γκλέβανον (Β.Ιρλανδία)

35. Σιλαμάε Κάλεβ (Εσθονία) - Χόνκα (Φινλανδία)

36. Μπάνγκα (Λιθουανία) - Σλίγκο Ρόβερς (Ιρλανδία)

37. Βίκινγκουρ (Νησιά Φαρόε) - Νταουγκάβα Νταουγκάβπιλς (Λετονία)

38. Γκέτεμποργκ (Σουηδία) - Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)

39. Χάουγκεσουντ (Νορβηγία) - Μπράουτον (Ουαλία)

Τα ζευγάρια του Β' προκριματικού γύρου

Γκιορ (Ουγγαρία) - Νικητής 38

Μόλντε (Νορβηγία) - Γκόριτσα (Σλοβενία)

Νικητής 17 - Νικητής 12

Νικητής 25 - Λεχ Πόζναν (Πολωνία)

Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία) - Νικητής 33

Νέμαν Γκρόντνο (Βουλγαρία) - Νικητής 34

Χάποελ Μπερ Σεβά (Ισραήλ) - Νικητής 15

Σλόβαν Λίμπερετς (Τσεχία) - Κόζιτσε (Σλοβακία)

Νικητής 37 - Νικητής 29

Πετρολούλ (Ρουμανία) - Νικητής 1

Νικητής 4 - Γκρέντιγκ (Αυστρία)

Κλουζ (Ρουμανία) - Γιαγκόντινα (Σερβία)*

Μάδεργουελ (Σκωτία) - Νικητής 31

Νικητής 3 - Ζεσταφόνι (Γεωργία)

Νικητής 30 - Νικητής 23

Νικητής 28 - Χρόνινχεν (Ολλανδία)

Μπούρσασπορ (Τουρκία)* - Νικητής 6

Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) - Νικητής 5

Νικητής 24 - ΑΙΚ Στοκχόλμης (Σουηδία)

Ριέκα (Κροατία) - Νικητής 19

Νικητής 14 - Ομόνοια (Κύπρος)

Μλάντα Μπόλεσλαβ (Τσεχία) - Νικητής 8

Λουκέρνη (Ελβετία) - Σεντ Τζόνστον (Σκωτία)

Νικητής 21 - Ζόρια (Ουκρανία)

Νικητής 26 - Νικητής 36

Νικητής 22 - Νικητής 7

Σαράγεβο (Βοσνία) - Νικητής 39

Ζούλτε Βάρεγκεμ (Βέλγιο) - Ζάβιτσα (Πολωνία)

Νικητής 35 - Κράσνονταρ (Ρωσία)

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) - Νικητής 18

Νικητής 27 - Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ (Λευκορωσία)

Ρουζ Χορζόφ (Πολωνία) - Νικητής 10

Χάποελ Τελ Αβίβ (Ισραήλ) - Νικητής 20

Τρέντσιν (Σλοβακία) - Βοϊβοντίνα (Σερβία)

Νικητής 11 - Νικητής 9

Αστέρας Τρίπολης (Ελλάδα) - Ροβανιέμι (Φινλανδία)

Χάιντουκ (Κροατία) - Νικητής 32

Νικητής 13 - Έσμπιεργκ (Δανία)

Έλφσμποργκ (Σουηδία) - Νικητής 2

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ