Το "μαύρο πρόβατο" του Ολυμπιακού ζητάει στα ντέρμπι η ΑΕΚ
Την ώρα που ο Σάββας Θεοδωρίδης καλεί τον υφυπουργό αθλητισμού, Γιώργο Βασιλειάδη στο "Καραϊσκάκης" η ΑΕΚ αναμένεται να κάνει την κίνησή της ζητώντας από τον πρόεδρο της ΚΕΔ, Μέλο Περέιρα να δώσει το "παρών" και στις τρεις αναμετρήσεις.
![Το "μαύρο πρόβατο" του Ολυμπιακού ζητάει στα ντέρμπι η ΑΕΚ](https://www.contra.gr/img/2001/7403485/025000/w460/460/pereira_referee.jpg)
Το ντέρμπι άρχισε νωρίς και μετά το κάλεσμα που απηύθυνε ο εκ των αντιπροέδρων της ΠΑΕ Ολυμπιακός, Σάββας Θεοδωρίδης στον υφυπουργό Αθλητισμού, Γιώργο Βασιλειάδη για να παρακολουθήσει το ματς της Τετάρτης στο "Καραϊσκάκη ήρθε η σειρά η ΑΕΚ.
Οι "κιτρινόμαυρη" ΠΑΕ θα ζητήσει από τον πρόεδρο της ΚΕΔ, τον Πόρτογάλο Μέλο Περέιρα, να βρεθεί στα επίσημα και των τριών ντέρμπι που θα παίξουν οι δύο ομάδες σε διάστημα λίγων ημερών.
Η Ένωση θα αιτηθεί όπως έγινε γνωστό την Τρίτη (23/1) από τον Μέλο να έρθει στο "Καραϊσκάκης" και να τον προσκαλέσει στο επαναληπτικό στο ΟΑΚΑ.
Αυτή η ενέργεια γίνεται με γνώμονα την πλήρη διαφάνεια και το 50-50 που επιζητά η ΑΕΚ στα τρία αυτά παιχνίδια με τους Πειραιώτες.