X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Το ρεκόρ του Ρονάλντο

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο σκόραρε στην αναμέτρηση του "Πάρκεν" με την Κοπεγχάγη, έφτασε τα εννέα γκολ στο 2ο όμιλο (μ.ό. 1,5 γκολ ανά ματς) και κατέρριψε το σχετικό ρεκόρ.

Ο CR7 έκανε χατ-τρικ στο εναρκτήριο παιχνίδι με την Γαλατάσαραϊ, έβαλε τα δύο πρώτα γκολ στο 4-0 επί της Κοπεγχάγης, σκόραρε τα δύο τέρματα στο πρώτο ματς με την Γιουβέντους, προσέθεσε άλλο ένα στο 2-2 του Τορίνο και τέλος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα του "Πάρκεν".

Ο μοναδικός αγώνας που ο Κριστιάνο Ρονάλντο έμεινε άσφαιρος ήταν το εντός με την Γαλατάσαραϊ και φυσικά δεν θα μπορούσε να γίνει αλλιώς από τη στιγμή που βρισκόταν εκτός αποστολής. Σημειώνεται πως είχε την ευκαιρία να φτάσει σε διψήφιο αριθμό τερμάτων, αλλά έχασε πέναλτι και είχε δοκάρι στα τελευταία λεπτά.