X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Τον έκανε Μπαρτσελόνα από την... ανάποδη

Ο Εργοτέλης του Τάκη Γκώνια έφτασε τα 16 γκολ(!!) παθητικό στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια, κάνοντας τους Άρη, ΟΦΗ, Δόξα Δράμας και... Παναιτωλικό να μοιάζουν με την Μπαρτσελόνα.

ergotelis ofi EUROKINISSI SPORTS

Ένα ακόμα δύσκολο απόγευμα για την ομάδα του Εργοτέλη την Δευτέρα για το πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Football League. Ο ΟΦΗ έκανε... πάρτι στο Παγκρήτιο Στάδιο, κερδίζοντας με 4-2 την ομάδα του Τάκη Γκώνια.

Το κακό για τους "κίτρινους" της Κρήτης είναι πως συμπλήρωσαν δέκα αγώνες δίχως νίκη (2 ισοπαλίες, 8 ήττες) μετρώντας μάλιστα 16 γκολ παθητικό στα τελευταία τέσσερα ματς!

Για την ιστορία ο Εργοτέλης άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό με τον Εντιαγέ, όμως ο ΟΦΗ ισοφάρισε στο 13' με τον Κουσκουνά και μέχρι το 32ο λεπτό προηγούνταν 3-2 (26' Μάρτος, 32' Ορτέγκα).

Οι γηπεδούχοι μείωσαν προσωρινά με τον Σταμόπουλος στο 60', όμως ο Ογκμποέ έγραψε το τελικό 4-2 στο 76ο λεπτό.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ

Εργοτέλης (Γκώνιας): Λαδάς, Πάτας, Βογιατζής, Εντιαγιέ (64' Μαζουλουξής), Μπάτζιος, Μπουτσάκης, Σταμόπουλος, Έφορντ, Κάιπερς, Σταματάκος, Μπούζας.

ΟΦΗ (Παπαδόπουλος): Στρέζος, Μπολάκης, Κοιλιάρας, Ζιαμπάρης, Ποτουρίδης, Νάστος, Πουρτουλίδης (67' Ρούσσος), Λεάλ (79' Χαντί), Ορτέγκα, Μάρτος (64' Όγκμποε), Κουσκουνάς.