X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Νίκη με ανατροπή για τον Stoiximan.gr ΠΑΟΚ κόντρα στον Διομήδη

Ο Stoiximan.gr ΠΑΟΚ ήταν νικητής στο μεγάλο ντέρμπι της Handball Premier, επικρατώντας με 26-24 του Διομήδη Άργους, χάρη σε μία εντυπωσιακή αντεπίθεση στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο μεγάλο ντέρμπι της Handball Premier, ο Stoiximan.gr ΠΑΟΚ υποδέχθηκε τον Διομήδη Άργους στο "Σπίτι του Χάντμπολ". Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στον αγώνα και κατάφεραν να προηγηθούν δύο φορές με τρία γκολ (7-4, 11-8), ενώ το ημίχρονο έκλεισε στο 11-9.

Όμως, στο δεύτερο μέρος "Δικέφαλος" ήταν καλύτερος, έδειξε μεγαλύτερη διάθεση και πάθος, έφερε το ματς στα ίσα (15-15), ενώ στη συνέχεια εκμεταλλεύτηκε το μομέντουμ και με ένα σερί 5-0, προηγήθηκε με 20-15. Ο Διομήδης "απάντησε", μείωσε στο γκολ (23-22), όμως οι γηπεδούχοι διαχειρίστηκαν εξαιρετικά τα τελευταία λεπτά και έφτασαν στη νίκη με 26-24.

Εκείνη που συνεχίζει να απογοητεύει το τελευταίο διάστημα είναι η ΑΕΚ, η οποία ηττήθηκε 29-28 από την προτελευταία ΧΑΝΘ στο Βύρωνα.