Η αγκαλιά Μπουζούκη - Δώνη ήταν δείγμα ευγνωμοσύνης
Οι έξαλλοι πανηγυρισμοί είχαν ολοκληρωθεί, αλλά ο σκόρερ του Παναθηναϊκού είχε αφήσει κάτι για το τέλος. Πήγε στον προπονητή του και του... αφιέρωσε το γκολ που μόλις είχε πετύχει! Σαν ένα ευχαριστώ.
![SUPERLEAGUE / ΞΑΝΘΗ - ΠΑΟ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΛΑΣΚΑΡΗΣ ΤΣΟΥΤΣΑΣ / EUROKINISSI)](https://www.contra.gr/img/6344/7437494/869000/w460/460/bouzoukis2.jpg)
Εκ των πραγμάτων ο Γιώργος Δώνης δεν είχε πολλές επιλογές πηγαίνοντας στον Παναθηναϊκό (του δεύτερου μνημονίου και) των περιορισμών στις μεταγραφές.
Για παιδιά όμως, όπως ο Γιάννης Μπουζούκης, είναι η ευκαιρία που έψαχναν να διακριθούν, να δείξουν αν και τι μπορούν να καταφέρουν. Όσο μάλιστα ο προπονητής του "τριφυλλιού" δείχνει εμπιστοσύνη στο πρόσωπό τους, τόσο αυτά θα αισθάνονται μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση. Και παράλληλα ευγνωμοσύνη για όσα τούς προσφέρει καθημερινά.
Πόση; Όση η αγκαλιά του σκόρερ του Παναθηναϊκού στο εκτός έδρας ματς με την Ξάνθη, όταν οι δυο τους "συναντήθηκαν" στον πάγκο μετά το υπέροχο γκολ που πέτυχε.
![Η αγκαλιά Μπουζούκη - Δώνη ήταν δείγμα ευγνωμοσύνης](https://www.contra.gr/img/5270/7437493/562000/o/140/0/bouzoukis1.jpg)
Γ.Ζ