Η Εθνική "αναστάτωσε" το Καρπενήσι
Η Εθνική ομάδα έχει στις τάξεις της παίκτες παγκοσμίου βεληνεκούς και απολύτως λογικά το Καρπενήσι ήταν στο πόδι την Τετάρτη για να την υποδεχθεί με τον πιο θερμό τρόό.
![ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΙΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ. (Eurokinissi Sports - ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ)](https://www.contra.gr/img/4764/7398986/711000/w460/460/bogris1.jpg)
Θερμή υποδοχή επεφύλαξε στην Εθνική ομάδα η τοπική κοινωνία του Καρπενησίου.
Ακόμα και κοπέλες ντυμένες με παροδοσιακές στολές επιστρατεύηκαν για το "καλωσορίσατε" στην "επίσημη αγαπημένη" η οποία για ένα ακόμη καλοκαίρι θα βάλει τις πρώτες βάσεις της δουλειάς της στην πρωτεύουσα της Ευρυτανίας.
Η αποστολή της ομάδας έφτασε λίγο μετά το μεσημέρι στο Καρπενήσι. Ο Γιάννης Μπουρούσης μετακινήθηκε με δικό του όχημα (άρχικα είχε ενημερώσει ότι θα ενσωματωθεί μετά από δύο μέρες) και έφτασε έγκαιρα ως καλός αρχηγός.
Η άφιξη της Εθνικής Ανδρών στο Καρπενήσι pic.twitter.com/Bn1i0207Sj
— Hellenic Basketball (@HellenicBF) July 26, 2017
— Hellenic Basketball (@HellenicBF) July 26, 2017