Η πρώτη φωτογραφία του... μπέμπη Ρέτσου στον Ολυμπιακό
Δείτε πως ήταν ο Παναγιώτης Ρέτσος, πριν από εννέα χρόνια, στην πρώτη του ποδοσφαιρική... ταυτότητα με τα χρώματα του Ολυμπιακού. Από... παιδάκι, σε παίκτη-φαινόμενο (φωτογραφίες)!
Η μεγαλύτερη μεταγραφή στην ιστορία του ελληνικού ποδοσφαίρου είναι γεγονός, με την Λεβερκούζεν να προσφέρει 22.000.000€ στον Ολυμπιακό και να κλείνει τον Παναγιώτη Ρέτσο που πλέον συνεχίζει στην Μπουντεσλίγκα.
Πριν από εννέα χρόνια, σε ηλικία 10 ετών, ο νεαρός στόπερ πέρασε για πρώτη φορά την πόρτα των ακαδημιών του Ολυμπιακού και από τότε έγινε αναπόσπαστο κομμάτι των πρωταθλητών Ελλάδας.
Η "κόκκινη" ΠΑΕ δημοσίευσε το πρώτο δελτίο του Ρέτσου, όπου είναι ακόμα... παιδάκι! Όπως μπορείτε να δείτε κι εσείς στις φωτογραφίες που ακολουθούν, η μεταμόρφωση είναι πραγματικά εντυπωσιακή.
![Η πρώτη φωτογραφία του... μπέμπη Ρέτσου στον Ολυμπιακό](https://www.contra.gr/img/5329/7401372/567000/o/140/0/img_2325.jpeg)
![Ê-12](https://www.contra.gr/img/6321/7401371/548000/o/140/0/3403328.jpg)
![Η πρώτη φωτογραφία του... μπέμπη Ρέτσου στον Ολυμπιακό](https://www.contra.gr/img/193/7401373/576000/o/140/0/rsteos.jpg)
![Η πρώτη φωτογραφία του... μπέμπη Ρέτσου στον Ολυμπιακό](https://www.contra.gr/img/5106/7401368/052000/o/140/0/3823109.jpg)