Ο Παναθηναϊκός είχε τον...Γερμανό του στην εξέδρα
Οι αναμνήσεις...ξαναγύρισαν στο ΟΑΚΑ αφού στις εξέδρες βρέθηκε πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού που ήταν από τους πλέον αγαπητούς στον κόσμο της ομάδας.
![BASKET LEAGUE / 4ïò ÔÅËÉÊÏÓ / ÐÁÏ - ÏÓÖÐ (ÂÁÃÃÅËÇÓ ÓÔÏËÇÓ / Eurokinissi Sports)](https://www.contra.gr/img/9556/7394896/582000/w460/460/coh1.jpg)
Mία πολύ γνώριμη φιγούρα, ένας θαυμαστής της Ελλάδας βρέθηκε στο ΟΑΚΑ την Πέμπτη στον 34ο τελικό μεταξύ του Παναθηναϊκού και του Ολυμπιακού.
Ο Μίκαελ Κοχ, χαμογελαστός όπως πάντα, πήρε θέση στα επίσημα του ΟΑΚΑ για να παρακολουθήσει την παλιά του ομάδα στη μεγάλη προσπάθεια που έκανε.
Ο Γερμανός είναι ίσως ο πιο αγαπητός κοινοτικός παίκτης στην ιστορία των πράσινων. Φόρεσε τα πράσινα το 1996 και ήταν ο μόνος παίκτης από αυτούς που έφερε ο Μπόζινταρ Μάλκοβιτς που επιβίωσε μετά τη μεγάλη ανανέωση του 1997.
Στον Παναθηναϊκό έπαιξε μέχρι το 2001 κατακτώντας 4 πρωταθλήματα και 1 Ευρωλίγκα (αυτή του 2000 στη Θεσσαλονίκη). Ηταν και είναι ένας πραγματικός κύριος των γηπέδων.