Λιέτουβος Ρίτας-Μπαρτσελόνα 49-67

Μπορεί να τα βρήκε σκούρα στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο η Μπαρτσελόνα πάτησε γκάζι στο δεύτερο και επικράτησε εύκολα της Λιέτουβος στο Βίλνιους με 67-49.

Η Μπαρτσελόνα δεν είχε ρυθμό στο παιχνίδι της στην επίθεση αλλά ήταν τυχερή διότι αντιμετώπιζε μία ομάδα που βρίσκεται σε φάση ανασύνθεσης (αλλαγή προπονητή).

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι "μπλαουγκράνα" σοβαρεύτηκαν, πήραν σκορ και δημιουργία από τον Ναβάρο και εκμεταλλευόμενοι και έναν εκνευρισμό των γηπεδούχων από τα διαιτητικά σφυρίγματα δημιούργησαν διαφορά που όσο περνούσε η ώρα αυξανόταν.

Τα δεκάλεπτα: 8-13, 25-27, 36-47, 49-67

Λιέτουβος: Ντούλκις 7, Μαμπράουσκας 2, Σεϊμπούτις 8, Σαμαρτντίζκι 4, Κατελίνας 2, Νέντοβιτς 7, Γιομάντας 2, Ραντόσεβιτς 11, Ιβάνοφ 2, Μπλουμς 4.

Μπαρτσελόνα: Σάδα, Χουέρτας 2, Αμπρίνες 2, Ναβάρο 13, Γιασικεβίτσιους, Τοντόροβιτς 2, Ουάλας 7, Ινγκλες 11, Λόρμπεκ 9, Τζαβάι 8, Μάικλ 8, Τόμιτς 5.