Το πέναλτι που ζήτησε η Γιουνάιτεντ (VIDEO)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν κατάφερε να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Premier League κόντρα στην Μπέρνλι, ωστόσο θα μπορούσε να έχει "κλέψει" τη νίκη στο 88', όταν ζήτησε πέναλτι για χέρι μέσα στην περιοχή. Δείτε τη φάση σε VIDEO.

Η ομάδα του Λουίς φαν Χάαλ έμεινε στο 0-0 με την Μπέρνλι, μένοντας χωρίς νίκη στην 3η αγωνιστική της Premier League. Οι "κόκκινοι διάβολοι" θα μπορούσαν να έχουν αποδράσει με το τρίποντο, όταν στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι.

Συγκεκριμένα, λίγο πριν από το τέλος της κανονικής διάρκειας, ο Άσλεϊ Γιανγκ δοκίμασε το σουτ, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Άσλεϊ Μπαρνς ο οποίος είχε περάσει μερικά λεπτά πριν στον αγώνα, αλλά το παιχνίδι συνεχίστηκε κανονικά, με την Γιουνάιτεντ να έχει σοβαρά παράπονα από τον διαιτητή. Δείτε σε VIDEO τη φάση και βγάλτε τα συμπεράσματά σας.