Μπονγκ: "Δεν αξίζαμε αυτό το σκορ"

Ο Γκαετάν Μπονγκ υποστήριξε πως ο Ολυμπιακός δεν άξιζε να ηττηθεί με 4-1 από την Παρί Σεν Ζερμέν, τονίζοντας πως οι ερυθρόλευκοι πρέπει να πάρουν το καλύτερο δυνατό από τα ματς με Άντερλεχτ και Μπενφίκα εκτός έδρας.

Αναλυτικά όσα υποστήριξε ο Καμερουνέζος για τη βαριά ήττα του Ολυμπιακού:

"Σίγουρα δεν αξίζαμε να ηττηθούμε με 4-1. Ήμασταν πολύ καλοί στο πρώτο ημίχρονο, στο κλείσιμο του ημιχρόνου θα μπορούσαμε να είχαμε προηγηθεί. Δεχθήκαμε τρία γκολ από στημένες φάσεις και αυτό είναι το αρνητικό της υπόθεσης.

Να συνεχίσουμε την ίδια καλή δουλειά για τη νίκη στο επόμενο ματς. Η Παρί έχει εξαιρετικά στημένα αλλά και εμείς ήμασταν αδύναμοι σε αυτό το κομμάτι. Στο Τσάμπιονς Λιγκ αυτό δεν συγχωρείται.

Έπαιξα τραυματίας αλλά δεν υπήρχε περίπτωση να το χάσω. Έσφιξα τα δόντια και ελπίζω να βοήθησα αν και δεν το έκανα όσο ήθελα.

Πάμε σε δύο σημαντικά ματς εκτός έδρας με Άντερλεχτ και Μπενφίκα και πρέπει να κάνουμε το καλύτερο".