Μοιρασιά στο "Ελ Πάσο"

Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν Καλλιθέα και Άλιμος στην αναμέτρηση του "Γ. Λαμπράκης" που έριξε την αυλαία της 2ης αγωνιστικής του Νοτίου ομίλου της Football League.

Η ομάδα του Σταύρου Ηλιόπουλου άγγιξε το γκολ στο 19ο λεπτό, όταν το φάουλ του Ούγκο Μασάντο βρήκε στο πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού και κατέληξε άουτ, ωστόσο εκείνη που πανηγύρισε πρώτη ήταν ο Άλιμος, με προβολή του Προκόπη Σαγανά στο 26'.

Η Καλλιθέα απάντησε άμεσα με κεφαλιά του Ανδρέα Πιτταρά, έπειτα από σέντρα του Κώστα Παγώνη κι έχασε σπουδαία ευκαιρία στο 31' (ξανά με τον Πιτταρά), προτού ο Μασάντο σημαδέψει εκ νέου το οριζόντιο δοκάρι σε εκτέλεση φάουλ στο 61ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να απειλήσουν με κύριο εκφραστή των επιθετικών προσπαθειών τον Μασάντο, αλλά το 1-1 παρέμεινε μέχρι τέλους και οι δύο αντίπαλοι εξακολουθούν να αγνοούν τη νίκη μετά το πέρας δύο αγωνιστικών.

Καλλιθέα (Ηλιόπουλος): Κατσούλης, Λεβέντης, Παγώνης, Τσώνης, Ρουσάκης, Κατσικογιάννης, Μπέλης (85' Αρναρέλης), Πιτταράς, Μασάντο, Μιχαλόπουλος (46' Σταματάκος), Τσίπρας (66' Ρόχας).

Άλιμος (Οφρυδόπουλος): Μπαντίκος, Βιγιαφάνες, Κουμπαρούλης, Νικολόπουλος, Καραμέρης, Μπεριέξ (72' Δωροβίνης), Κάρδαρης, Παντελής, Σαγανάς (62' Μαρσέλ), Καλαϊτζίδης, Ιωάννου (92' Μουρ).