Αναγέννηση Καρδίτσας-Πλατανιάς 0-1

Θέση στους "16" εξασφάλισε ο Πλατανιάς, ο οποίος νίκησε την Αναγέννηση και στην Καρδίτσα (1-0).

Η ομάδα του Αγγελου Αναστασιάδη είχε το πλεονέκτημα από το 3-1 του πρώτου αγώνα και το έργο της έγινε ακόμα πιο εύκολο μετά το γκολ του Ηλία Αναστασάκου.

Συγκεκριμένα στο 36ο λεπτό οι Χανιώτες κέρδισαν πέναλτι μετά από χέρι μέσα στη μεγάλη περιοχή και ο έμπειρος επιθετικός ευστόχησε ανοίγοντας το σκορ.

Νωρίτερα, ο ίδιος παίκτης έχασε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ (είχε δοκάρι στο 18ο λεπτό), ενώ οι γηπεδούχοι ουσιαστικά εγκατέλειψαν την όποια προσπάθεια μετά το 1-0.

Στην επόμενη φάση ο Πλατανιάς θα αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό σε διπλούς αγώνες.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Σάκης Θεοδοσιάδης): Αναστασίου, Χατζηρίζος (63' Μπιτέλης), Μπουντούρης, Υφαντής (70' Γεωργακόπουλος), Γκουγκούδης, Γκόλιας, Ρόβας, Κρανιώτης, Αθανασιάδης (85' Κοντόβας), Τζάνης, Κουκούλης.

Πλατανιάς (Άγγελος Αναστασιάδης): Λαζαρίδης, Κουρτεσιώτης, Αγκιλέρα, Αρόχα, Μαραγκουδάκης, Αναστασάκος, Κάλαϊτζιτς (70' Τσοντάκης), Ναζλίδης, Τζανής, Δημήτρης, Ντόε (84' Γιακουμάκης).