Επική ανατροπή από τον Παγδατή (video)

Ο Μάρκος Παγδατής έφερε τα πάνω κάτω στον α' γύρο του Sony Open του Μαϊάμι, όπου απέκλεισε τον Σαντιάγο Χιράλντο με απίστευτη ανατροπή.

Ο Κύπριος τενίστας βρέθηκε πανηγύρισε σπουδαία νίκη με 1-6, 6-2, 5-7 επί του Κολομβιανού (Νο.65) Σαντιάγο Χιράλντο, σε έναν αγώνα που είχε διάρκεια 1 ώρα και 51 λεπτά.

Ο 28χρονος βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, χάνοντας με 5-3 στο καθοριστικό σετ, με τον αντίπαλό του να σερβίρει για τη νίκη. Κατάφερε όμως να κάνει δύο μπρέικ στη σειρά και να πάρει την πρόκριση για τον επόμενο γύρο του τουρνουά, όπου θα αντιμετωπίσει Γερμανό Φίλιπ Κολσράιμπερ (Νο.24).

Δείτε στο παρακάτω video έναν τυχερό πόντο του Κύπριου τενίστα, δείγμα όμως της επιμονής του και του πάθους του για τη νίκη.