Ανεπανάληπτο: Η χαμένη ευκαιρία του αιώνα!

Όλα μπαίνουν κι όλα χάνονται στο ποδόσφαιρο, όμως αυτό το γκολ που κατάφερε να χάσει ο Κίγκλσεϊ Εχιζίμπουε της Τσβόλε στο ματς με τη Φέγενορντ δεν έχει προηγούμενο!

Από το βράδυ της Κυριακής (14/2) το όσκαρ της μεγαλύτερης χαμένης ευκαιρίας του αιώνα, ανήκει στον Κίγκλσεϊ Εχιζίμπουε της Τσβόλε. Ο Γερμανός μπακ της ολλανδικής ομάδας στο 86ο λεπτό του ματς κόντρα στην Φέγενορντ για την 23η αγωνιστική της Eredivisie κατάφερε να χάσει το... άχαστο!

Όντας μόνος του, πάνω στη γραμμή του τέρματος, με κενή εστία έστειλε τη μπάλα άουτ. Όπως θα δείτε και στο VIDEO ούτε ο ίδιος δεν κατάλαβε πως χάθηκε αυτή η ευκαιρία.

Τουλάχιστον εξιλεώθηκε έξι λεπτά αργότερα, όταν και κατάφερε να σκοράρει διαμορφώνοντας το τελικό 3-1 σε κενή εστία: