X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Η κριτική των παικτών του Ολυμπιακού

Η απόδοση των παικτών του Ολυμπιακού κυμάνθηκε σε υψηλά επίπεδα παρά τις μεγάλες δυσκολίες της αναμέτρησης.

Ρομπέρτο: Στα γκολ δεν έχει ευθύνη ενώ έκανε και μία πολύ σημαντική απόκρουση σε σουτ του Γκριεζμάν στο 2-1. Θετικός και έτοιμος.

Ελαμντελαουί: Επιθετικά δεν ήταν καθόλου κακός, ίσα-ίσα που μπήκε με θράσος στο παιχνίδι. Αμυντικά όμως είχε προβλήματα κυρίως στο πρώτο ημίχρονο.

Μποτία: Σταθερός στην απόδοσή τους χωρίς ρίσκα στις απομακρύνσεις της μπάλας και χωρίς περιττές ενέργειες.

Αμπιντάλ: Επαιξε με την εμπειρία του και ηγήθηκε της άμυνας του Ολυμπιακού. Εμπλέκεται στο πρώτο γκολ της Ατλέτικο αλλά η σέντρα ήταν ακριβείας.

Μαζουακού: Πολύ καλός αν και άπειρος σ' αυτό το επίπεδο. Και δεν είναι μόνο ότι σκόραρε. Επαιξε σαν να είχε εμπειρία χρόνων στην άμυνα και ήταν ανίκητος στις διεκδικήσεις.

Μιλιβόγεβιτς: Επαιξε μπροστά από τα στόπερ και πήγε καλά στο χώρο ευθύνης του ανασταλτικά τρέχοντας 17 ολόκληρα χιλιόμετρα.

Μανιάτης: Αν και προερχόταν από τραυματισμό, έπαιξε 90 λεπτά και τα έδωσε όλα χωρίς μάλιστα να αγωνιστεί στον άξονα. Γεμάτη εμφάνιση.

Κασάμι: Εξαιρετικός. Αρχισε σαφώς πιο πίσω με στόχο να συνδέει την άμυνα και την επίθεση ενώ στη συνέχεια έπαιξε πιο μπροστά και δημιούργησε το 3-1.

Αφελάι: Αργησε να φανεί στο ματς, αλλά όταν το έκανε, σκόραρε το 2-0. Αντικαταστάθηκε νωρίς για λόγους τακτικής.

Ντομίνγκες: Οσο έπαιξε, αναστάτωσε την αντίπαλη άμυνα με τις εμπνεύσεις του αλλά και την πίεσή του. Από τα πόδια του άρχισε το 2-0.

Μήτρογλου: Επέστρεψε στα γκολ, αυτό τα λέει όλα. Δεν έχει φτάσει ακόμη στο επίπεδο που μπορεί αλλά σκόραρε και φάνηκε πιο ζωντανός σε σχέση με τις εμφανίσεις του το καλοκαίρι.

Φουστέρ: Μπήκε να γεμίσει χώρους και να χαρίσει ανάσες. Τα κατάφερε χωρίς να λάμψει.

Εντινγκά: Η προσθήκη του ήταν σημαντική, ειδικά στο χρονικό σημείο που έγινε.

Γιαννούλης: Επαιξε ελάχιστα αλλά πήρε για πρώτη φορά γεύση από αγώνα Τσάμπιονς Λιγκ.

Μίτσελ: "Νιώθω Πειραιώτης"

Γιουβέντους-Μάλμε 2-0