Κολομβία: Απίστευτη γκάφα πρώην κίπερ της ΑΕΛ, έγινε ήρωας, αποβλήθηκε στην ίδια φάση και έχασε η ομάδα του

Ο πρώην τερματοφύλακας της ΑΕΛ, Σεμπάστιαν Βιέρα είναι το πρόσωπο της ημέρας καθώς σε μία φάση σκόραρε και αποβλήθηκε με συνέπεια η ομάδα του να χάσει.

PRINT SCREEN

Τρομερά πράγματα συνέβησαν στην αναμέτρηση Ντεπορτίβο Περέιρα - Ατλέτικο Τζούνιορ του Κάρλος Μπάκα στην Κολομβία.

Στις καθυστερήσεις των καθυστερήσεων ο πρώην τερματοφύλακας της ΑΕΛ, Σεμπάστιαν Βιέρα ανέλαβε εκτέλεση πέναλτι. Σκόραρε ο 39χρονος γκολκίπερ και για λίγα δευτερόλεπτα μόνο ήταν ήρωας καθώς στους πανηγυρισμούς έβγαλε τη φανέλα του με συνέπεια ο διαιτητής να τον αποβάλει (δεύτερη κίτρινη) και η ομάδα του που έπαιζε με δέκα να μείνει με εννέα παίκτες.

Και σαν να μην έφτανε αυτό, μερικά λεπτά αργότερα, η Ντεπορτίβο Περέιρα με τον Τζόνι Βάσκες σκόραρε και νίκησε 4-3 αυτό "τρελό" ματς.

Δείτε το βίντεο

Διαβάστε περισσότερα

Σίτι: Πορτογαλικό "τρένο" διαλύει την Γιουνάιτεντ με τέσσερα γκολ και τρολάρει με πανηγυρισμό Κριστιάνο Ρονάλντο

Μπαρτσελόνα: Ο Πικέ "πληρώνει" για την επόμενη μεγάλη μεταγραφή, αλλά ο Τσάβι δεν θέλει τον Μέσι

Μίλαν: Ιστορικό γεγονός μ' έναν Μαλντίνι να σκοράρει εις βάρος των ροσονέρι 20 χρόνια μετά