Ο Λεάο έλειψε και η Ίντερ σόκαρε την Μίλαν

Τεράστια νίκη με 0-2 πέτυχε η Ίντερ επί της Μίλαν και έγινε το μεγάλο φαβορί για την πρόκριση στον μεγάλο τελικό του Champions League.

Ο Έντιν Τζέκο πανηγυρίζει AP

Το πρώτο βήμα για την πρόκριση στον μεγάλο τελικό του Champions League έπειτα από 13 χρόνια έκανε η Ίντερ στην πρώτη αναμέτρηση με την Μίλαν.

Οι νερατζούρι έδειξαν από τα πρώτα λεπτά τις διαθέσεις τους ανοίγοντας το σκορ με τον Έντιν Τζέκο στο 8ο λεπτό έπειτα από κόρνερ του Τσαλχάνογλου ενώ 3 λεπτά αργότερα έγινε και το 0-2 με τον Μιχιταριάν, μετά από ασίστ του Ντιμάρκο.

Η ένταση ήταν μεγάλη καθ΄ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης με την ομάδα του Ιντζάγκι όμως να έχει τον πρώτο λόγο σε όλες τις μονομαχίες και να παίρνει την μεγάλη νίκη.

Θυμίζουμε ότι από την σπουδαία αναμέτρηση απουσίαζε το μεγάλο αστέρι της Μίλαν, Ραφαέλ Λεάο, ο οποίος λίγες ώρες πριν από την αναμέτρηση συμφώνησε σε όλα με τους Ροσονέρι για επέκταση του συμβολαίου μέχρι το 2028.