X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Παράταση στέψης για Φενέρμπαχτσε

Η Μπεσίκτας σταμάτησε τη στέψη της Φενέρμπαχτσε μετά από την ισοπαλία στο ντέρμπι της Κωνσταντινούπολης. Γκέλα για Ντνίπρο, πιέζει η ΤΣΣΚΑ Μόσχας.

Süper Lig

Μπεσίκτας και Φενέρμπαχτσε αναδείχθηκαν ισόπαλες στο ντέρμπι της Κωνσταντινούπολης και η ομάδα του Ερσούν Γιανάλ έκανε ακόμα ένα βήμα για την κατάκτηση του τίτλου και μαθηματικά, αφού χρειάζεται απλώς έναν πόντο στα επόμενα 4 παιχνίδια. Τα πράγματα θα μπορούσαν να είχαν λήξει από σήμερα, εάν διατηρούσε το προβάδισμα που της έδωσε ο Μουσά Σο, αλλά ο Ραμόν ισοφάρισε πριν από τη λήξη του 1ου ημιχρόνου για τους γηπεδούχους που παρέμειναν στη 2η θέση. Ο Φάνης Γκέκας αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην ήττα της Κόνιασπορ από τη Ρίζεσπορ, με τον Τρέζορ Λομάνα Λούα Λούα να σημειώνει ένα πανέμορφο γκολ.

Premier League Ουκρανίας

Το γκολ του Τόρνικε Οκριασβίλι στέρησε την ευκαιρία από την Ντνίπρο να πιάσει ξανά την Σαχτάρ Ντόνετσκ στην κορυφή του πίνακα της βαθμολογίας μετά από 24 αγωνιστικές, αφού η ομάδα του Χουάντε Ράμος ηττήθηκε 1-0 από την Τσερνομόρετς στην Οδησσό. Με τον Σεργκέι Ρεμπρόφ να προβιβάζεται σε πρώτο προπονητή μετά από την απόλυση του Όλεγκ Μπλαχίν, η Ντιναμό Κιέβου χρειάστηκε γκολ στο 82' (Μπράουν Ιντέιγ) και στο 85' (Αντρέι Γιαρμολένκο) για να ανατρέψει σε 2-1 το παιχνίδι κόντρα στη Βόρσκλα.

Premier League Ρωσίας

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας απέτυχε να νικήσει την Κράσνονταρ την προηγούμενη αγωνιστική, αλλά όταν επισκέφθηκε τη ρωσική πόλη, διέλυσε την τοπική Κούμπαν με 4-0 χάρη στα γκολ των Στίβεν Ζουμπέρ, Σεϊντού Ντουμπιά, Κονσταντίν Μπαζέλιουκ και Ζόραν Τόσιτς και παρέμεινε σε τροχιά τίτλου.

Jupiler

Η Λόκερεν έγινε η πρώτη ομάδα που νικάει τη Ζούλτε Βάρεγκεμ στα πλέι οφ τίτλου, με τον Γιώργο Γκαλίτσιο να αγωνίζεται επί 90 λεπτά στη νίκη 3-2. Η Σαρλερουά επικράτησε 2-0 της Σερκλ Μπριζ με τον Στέργο Μαρίνο βασικό και αναντικατάστατο.

Οι υπόλοιποι Έλληνες του εξωτερικού

Ο Βαγγέλης Οικονόμου ήταν βασικός στην ήττα της Ρος Κάουντι από τους Χαρτς με 2-0 στο Εδιμβούργο.

Η Φέγενορντ του Κώστα Λάμπρου δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις εξαιτίας του τελικού Κυπέλλου Ολλανδίας.

Ο Θάνος Πέτσος έμεινε στον πάγκο στην εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 της Ράπιντ με την Γκρέντιγκ, για την οποία ο Ταξιάρχης Φούντας ήταν εκτός αποστολής στην Bundesliga της Αυστρίας. Η Λίφερινγκ του Χρήστου Παπαδημητρίου δεν είχε υποχρεώσεις στη δεύτερη κατηγορία.

Ο Λεωνίδας Παναγόπουλος δέχθηκε 3 γκολ στην εντός έδρας ήττα της Σαγκεάτα με 3-2 από την Πετρολούλ.

Η Κρακόβια του Γιάννη Παπαδόπουλου δεν είχε υποχρεώσεις στην Πολωνία.