Τα γκολ του αγώνα Λοκομοτίβα-ΠΑΟΚ σε VIDEOS

Κόντρα στη ροή του αγώνα, η Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ άνοιξε το σκορ στο 30ό λεπτό και λίγο πριν από το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου διπλασίασε το προβάδισμα επί του ΠΑΟΚ, αλλά ο Ρόμπερτ Μακ μίλησε τελευταίος, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1. Δείτε σε VIDEOS τα γκολ της αναμέτρησης.

Με τη συμπλήρωση του ημιώρου στο Ζάγκρεμπ, ο ΠΑΟΚ αν και πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0.

Σκόρερ για τους γηπεδούχους ο Μάρκο Κόλαρ, ο οποίος με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Όλσεν.

Λίγο πριν από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Αντριάσεβιτς έπιασε την καρφωτή κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Το πολυπόθητο γκολ για τον ΠΑΟΚ άργησε αλλά τελικά ήρθε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, Έπειτα από ασίστ του Μυστακίδη, ο Μακ πέρασε τον Ζελένικα και πλάσαρε εύστοχα για να μειώσει σε 2-1, που ήταν και το τελικό σκορ.