Νάπολι - Μίλαν: Ο Ζιρού από μοιραίος έγινε λυτρωτής

Πέναλτι έχασε στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης της Μίλαν με την Νάπολι ο Ολιβιέ Ζιρού ο οποίος όμως λίγο αργότερα σόκαρε το στάδιο "Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα" ανοίγοντας το σκορ. Το τελικό 1-1 διαμόρφωσε ο Όσιμεν με γκολ στο 90+3.

Ο Ολιβιέ Ζιρού AP

Την ευκαιρία να πάρει ισχυρό προβάδισμα πρόκρισης για τα ημιτελικά του Champions League έχασε στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης της Μίλαν με την Νάπολι ο Ολιβιέ Ζιρού, καθώς αστόχησε στο πέναλτι που εκτέλεσε.

Ο Γάλλος όμως πήρε το αίμα του πίσω στο τέλος του ημιχρόνου και έπειτα από ασίστ του Λεάο, ο οποίος πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του,νίκησε τον Μερέτ, "πάγωσε" το "Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα" και δυσκόλεψε το έργο της Νάπολι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Νάπολι πίεσε, ο Κβαρατσχέλια έχασε πέναλτι στο 82ο λεπτό και το μόνο που κατάφερε ήταν να μην ηττηθεί με τον συνήθη ύποπτο Βίκτορ Όσιμεν να βρίσκεια δίχτυα στο 90+3 και να διαμορφώνει το τελικό 1-1.