Ο Εμπαπέ πήγε να μιμηθεί τον... Γκαρνάτσο αλλά τα έκανε μαντάρα

Γκολ με ανάποδο ψαλίδι προσπάθησε να βάλει ο Κιλιάν Εμπαπέ στην αναμέτρηση της Παρί Σεν Ζερμέν με την Νιούκαστλ αλλά η μπάλα δεν έφτασε ούτε στην αντίπαλη εστία.

Ο Κιλιάν Εμπαπέ με τη φανέλα της Παρί Σεν Ζερμέν AP

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση της Παρί Σεν Ζερμέν με την Νιούκαστλ για τη φάση των ομίλων του Champions League, με την γαλλική ομάδα να σώζει την παρτίδα έπειτα από πέναλτι του Κιλιάν Εμπαπέ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Νωρίτερα και με το σκορ στο 0-1 εις βάρος της γαλλικής ομάδας, ο Εμπαπέ υπήρξε πρωταγωνιστής σε μία φάση που σίγουρα θα θέλει να ξεχάσει άμεσα.

Συγκεκριμένα, στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης ο ηγέτης της Παρί, έπειτα από... αναταραχή στη μεγάλη περιοχή της Νιούκαστλ επιχείρησε να βάλει τη μπάλα στα δίχτυα με ανάποδο ψαλίδι χωρίς όμως ιδιαίτερη επιτυχία καθώς η μπάλα δεν έφτασε ούτε στην εστία.

Σε ανάλογη ενέργεια προχώρησε πρόσφατα και ο άσος της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Αλεχάντρο Γκαρνάτσο, ο οποίος όμως κατάφερε να βάλει την μπάλα στα δίχτυα και να πετύχει ίσως το καλύτερο, μέχρι στιγμής, γκολ στη σεζόν.

Δείτε τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης

Διαβάστε Περισσότερα

Τότεναμ: Ο Ποστέκογλου καλοβλέπει το reunion με το αστέρι της Αλ Ιτιχάντ που ψάχνεται για Ευρώπη

Η Μπάγερν κάνει κίνηση-ματ για να χαλάσει τα σχέδια του Φλορεντίνο Πέρεθ

Ο Οπέντα τρέλανε την Σίτι και "κάλεσε" τα κορυφαία κλαμπ να ενεργοποιήσουν την τιμή ευκαιρίας