Τσέλσι - Ρεάλ: Ο Ροντρίγκο ντύθηκε Μπενζεμά και η Βασίλισσα πέρασε στους "4"

Το εισιτήριο για τους 4 του Champions League πήρε η Ρεάλ Μαδρίτης κόντρα στη Τσέλσι με συνολικό σκορ 4-0 . Μοιραίοι οι Καντέ και Κουκουρέγια για τους Μπλε που είχαν ούτως ή άλλως δύσκολο έργο.

Η Ρεάλ στους 4 του Champions league AP

Την πρόκριση στην ημιτελική φάση του Champions League πανηγύρισε η Ρεάλ Μαδρίτης καθώς επικράτησε και στη δεύτερη αναμέτρηση στο Στάμφορντ Μπριτζ με 0-2.

Οι μπλε είχαν τις ευκαιρίες και θα μπορούσαν να έχουν προηγηθεί στο σκορ με τους Καντέ και Κουκουρέγια στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Τελικά τα πόδια των Μαδριλένων "έλυσε" με γκολ του στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου ο Ροντρίγκο, ο οποίος λίγο αργότερα σημείωσε και δεύτερο τέρμα και η Ρεάλ πλέον βρίσκεται ένα βήμα πιο κοντά στην κατάκτηση ενός ακόμα Champions League.