Ο υιός Χάρης νίκησε το μπαμπά Σούλη

Ο Κόροιβος του Χάρη Μαρκόπουλου νίκησε τον ΠΑΟΚ του Σούλη Μαρκόπουλου στη πιο... ιδιόμορφη αναμέτρηση της 17ης αγωνιστικής της Basket League. Ζορίστηκε με τον ΚΑΟΔ ο Αρης. Διαβάστε τι έγινε σε όλα τα ματς της ημέρας.

Ο Πανελευσινιακός άντεξε στην αντεπίθεση του Κολοσσού και με το 75-69 κατέκτησε μιας τεράστιας σημασίας νίκη στη μάχη για την παραμονή.

Το Ρέθυμνο έφυγε με το ροζ φύλλο αγώνα από το κλειστό της Αρτάκης, επικρατώντας 84-79 του Πανιωνίου κι έκανε ακόμα ένα σημαντικό βήμα για το πλασάρισμα στην οκτάδα, εν αντιθέσει με το σύλλογο της Νέας Σμύρνης που έχει κολλήσει στην τελευταία θέση της Basket League ΣΚΡΑΤΣ.

Ο υιός Χάρης Μαρκόπουλος νίκησε τον πατέρα Σούλη. Σπουδαία νίκη για τον Κόροιβο επί του ΠΑΟΚ με 65-61.

Μετά από ένα απίστευτο παιχνίδι, ο Απόλλων νίκησε 69-65 την Κηφισιά και συνέχισε την προέλασή του στην Α1. Μεγάλη τάπα του Φριτσπάτρικ στο τέλος πάνω στον Μαυροειδή.

Ο Άρης πιέστηκε από τον ΚΑΟΔ, αλλά με πρώτο σκόρερ τον Βεζένκοφ και καταλυτικό τον Νέιμικ απέφυγε την παγίδα πλησιάζοντας κι άλλο τον τρίτο στη βαθμολογία ΠΑΟΚ.

16:45
Η 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΣΚΡΑΤΣ Basket League θα πραγματοποιηθεί αυτό το διήμερο
16:47
Τα πρώτα παιχνίδια της αγωνιστικής θα διεξαχθούν στις 17:00. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει τις αναμετρήσεις:
Πανιώνιος-Ρέθυμνο-
Άρης-ΚΑΟΔ
Απόλλων Πατρών Νέα Κηφισιά
Πανελευσινιακός-Κολοσσός Ρόδου
Κόροιβος-ΠΑΟΚ
16:48
Λίγο αργότερα, στις 19:00 ο Παναθηναϊκός θα υποδεχτεί στο κλειστό του ΟΑΚΑ τα Τρίκαλα
16:48
Η αγωνιστική ολοκληρώνεται την Πέμπτη (19/02) με τον Ολυμπιακό να υποδέχεται την ΑΕΚ στις 17:30
16:48
Κάτι παραπάνω από ένα δεκάλεπτο απομένει για την έναρξη των αναμετρήσεων
16:53
Ξεχωριστή είναι η αναμέτρηση στην Αμαλιάδα, καθώς ο Χάρης Μαρκόπουλος θα τεθεί αντιμέτωπος με τον πατέρα του, Σούλη Μαρκόπουλο
16:54
Ξεχωριστή είναι και η αναμέτρηση στην Πάτρα, καθώς ο Απόλλων θα αντιμετωπίσει για πρώτη φορά, μετά τον ημιτελικό Κυπέλλου, την Κηφισιά
17:00
Κόροιβος Αμαλιάδας - ΠΑΟΚ: Όλα είναι έτοιμα στην Αμαλιάδα και ο... πατέρας (Σούλης Μαρκόπουλος) θα αντιμετωπίσει για δεύτερη φορά τον γιο (Χάρη Μαρκόπουλο)
17:01
Πανελευσινιακός-Κολοσσός Ρόδου 0-0, 1': Ξεκίνησε η αναμέτρηση στην Ελευσίνα
17:02
Πανελευσινιακός-Κολοσσός Ρόδου 0-3, 1': Ο Σκοτ με τρίποντο ανοίγει το σκορ.
17:03
Κόροιβος Αμαλιάδας - ΠΑΟΚ: Ξεκίνησε ο αγώνας με τον Όντουμ να ανοίγει το σκορ για τους Θεσσαλονικείς
17:04
Άρης - ΚΑΟΔ: Δυναμικά ξεκινάει ο ΚΑΟΔ που με τρίποντο του Όντουμ μπαίνει μπροστά με 3-0
17:04
Πανελευσινιακός-Κολοσσός 4-5, 2': Ο Μάρκοβιτς με καλάθι και φάουλ μειώνει στον πόντο
17:05
Κόροιβος Αμαλιάδας - ΠΑΟΚ: Ο Μάρσαλ ισοφαρίζει σε 2-2 για τους γηπεδούχους, όμως ο Όντουμ έχει αντίθετη άποψη και τρέχοντας ένα προσωπικό σερί 7-0 κάνει το σκορ 4-7
17:07
Κόροιβος Αμαλιάδας - ΠΑΟΚ: Άστοχο ντράιβ από τον Ματζέτ, όμως ο Όντουμ κάνει λάθος πάσα και στον αιφνιδιασμό ο Μάρσαλ με κάρφωμα ισοφαρίζει σε 7-7
17:07
Πανιώνιος - Ρέθυμνο: Ο Κόλεμαν (4π.) σκοράρει και ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους (4-4, 2'33").
17:07
Άρης - ΚΑΟΔ: Με τρίποντο του Πάσαλιτς ο Άρης ισοφάρισε σε 3-3, όμως ο Γκι Μισέλ έβαλε και πάλι μπροστά την ομάδα του με κάρφωμα (3-5)
17:08
Άρης - ΚΑΟΔ: Ο Τσαλδάρης με λέι απ ανοίγει τη διαφορά στο +4, όμως άμεσα ο Άρης μειώνει με τον Ριντ σε 5-7
17:08
Άρης - ΚΑΟΔ: Άστοχο σουτ από τον Νέιμικ
17:09
Πανιώνιος - Ρέθυμνο: Ο Κόλεμαν σκοράρει εκ νέου για τον Πανιώνιο (6-6, 4'43") και ο Θανάσης Σκουρτόπουλος καλεί τάιμ άουτ.
17:09
Πανελευσινιακός-Κολοσσός 9-12, 4': Ο Έρνεστ Σκοτ ξεκίνησε ορεξάτος και δίνει εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του.
17:10
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Με τον Μάρσαλ να φτάνει τους 7 πόντους ο Κόροιβος περνάει μπροστά με 10-9 στο 5'
17:11
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Ο αγώνας έχει καλό ρυθμό επιθετικά και οι Ηλείοι προηγούνται με 13-11. Από τους 13 πόντους οι 10 έχουν προέλθει από τον πρώην παίκτη του ΠΑΟΚ, τον Ρόουλ Μάρσαλ
17:12
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Ο Όντουμ απαντάει με τρίποντο και ισοφαρίζει για τον ΠΑΟΚ σε 13-13
17:13
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Ο αγώνας μέχρι τώρα εξελίσσεται σε μία προσωπική κόντρα των Μάρσαλ και Όντουμ
17:13
Απόλλων Πατρών - Νέα Κηφισιά: Ο Μαυροειδής σκοράρει, για το 13-12.
17:14
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Παίρνει μπροστά και ο Λάνγκφορντ πετυχαίνοντας το πρώτο του τρίποντο (15-16 στο 7')
17:14
Πανιώνιος - Ρέθυμνο: Ο Βεργίνης σκοράρει πίσω από τα 6μ.75, για το 16-10 (7'45").
17:14
Πανελευσινιακός-Κολοσσός 16-14, 7': Με επί μέρους 7-0 από Αθανασούλα, Τζόνσον και Λούμπι οι γηπεδούχοι πέρασαν μπροστά
17:15
Άρης - ΚΑΟΔ: Με τον Βεζένκοφ να αναλαμβάνει δράση επιθετικά ο Άρης έχει μπει σε ρόλο οδηγού στο παιχνίδι όντας μπροστά με 14-9 στο 8'
17:16
Πανιώνιος - Ρέθυμνο: Ο Σίμπσον ευστοχεί σε τρίποντο και οι Κρητικοί μειώνουν σε 16-13, στα 1'57" για τη λήξη της πρώτης περιόδου.
17:17
Άρης - ΚΑΟΔ: Ο Ριντ με δίποντο αυξάνει τη διαφορά για τον Άρη που πλέον είναι μπροστά με 18-9
17:18
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Ο Αγγελόπουλος ισοφαρίζει από τη γραμμή των βολών για τον Κόροιβο σε 19-19, 40 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του δεκαλέπτου
17:19
Άρης - ΚΑΟΔ: Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώνεται στην Θεσσαλονίκη με τον Άρη να είναι μπροστά με 20-12
17:19
Πανελευσινιακός-Κολοσσός 24-22, 10': Ο Γιάννης Αθανασούλας με τον έκτο πόντο του στο παιχνίδι δίνει προβάδισμα στην ομάδα του στο φινάλε του πρώτου δεκαλέπτου.
17:19
Πανιώνιος - Ρέθυμνο 17-15 (10')
Τα δεκάλεπτα
: 17-15.
Πανιώνιος (Χουγκάζ): Ξανθόπουλος, Βεργίνης 3 (1), ΜακΝάιτ, Γουντς, Κόλεμαν 9, Κορόλεφ 5 (1), Ταμπς.
Ρέθυμνο (Σκουρτόπουλος): Σίμπσον 3 (1), Κουμπύρας 2, Σάφτενααρ 2, Κάουσιλ, Άλεν, Καλαμπόκης 2, Φαγιέ 4, Κράβιτς 2.
17:20
Άρης - ΚΑΟΔ
Άρης: Πάσαλιτς 3, Ριντ 4, Τόμας 2, Χαρίσης 2, Βεζένκοφ 7, Νέιμικ 2.
ΚΑΟΔ: Όντομ 5, Μισέλ΄2, Λόε 3, Τσαλδάρης 4.
17:21
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Με το σκορ στο 19-19 κλείνει το πρώτο δεκάλεπτο στην Αμαλιάδα
17:22
Κόροιβος - ΠΑΟΚ
Κόροιβος: Ματζέτ 2, Μάρσαλ 12, Αγγελόπουλος4, Μπόουερς 1.
ΠΑΟΚ: Λάνγκοφρντ 3, Κάρτερ 3, Όντουμ 11, Βον 2
17:22

Άρης - ΚΑΟΔ: Με τον Άρη να ευστοχεί δια χειρός Τόμας σε τρίποντο ξεκίνησε η δεύτερη περίοδος για τον Άρη (23-14)

17:23
Πανιώνιος - Ρέθυμνο: Ο Άλεν σκοράρει τους πρώτους του πόντους στον αγώνα, για το 18-17 (11').
17:23

Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Ξεκίνησε το δεύτερο δεκάλεπτο και στην Ηλεία. Μπόουερς και Βασίλιεβιτς σκοράρουν για τους γηπεδούχους, ενώ Τσόχλας και Δέδας απαντούν για τους φιλοξενούμενους

17:25
Απόλλων Πατρών - Νέα Κηφισιά: Στο +5 (18-23) η ομάδα των βορείων προαστίων, στο 12'.
17:25
Πανελευσινιακός-Κολοσσός 27-22, 13': Ο Μίτροβιτς με τρίποντο δίνει προβάδισμα 5 πόντων στην ομάδα του.
17:25
Άρης - ΚΑΟΔ: Ο Μούρτος σκοράρει και στέλνει για πρώτη φορά τη διαφορά σε διψήφια επίπεδα (26-16 στο 12')
17:27
Άρης - ΚΑΟΔ: Ο Ρόμπερτ Λόου μέσα σε μία φάση θα κάνει δύο συνεχόμενα φάουλ και ο Μέξας ζητάει επειγόντως τάιμ άουτ
17:27
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Ο Βασίλιεβιτς με δίποντο βάζει τον Κόροιβο και πάλι μπροστά με 25-23
17:27
Πανιώνιος - Ρέθυμνο: Ο Γουντς κάνει το 25-19 (13'19"), με γκολ-φάουλ. Στο 5-0 το σερί των γηπεδούχων.
17:28
Άρης - ΚΑΟΔ: Ο Πάσαλιτς δεν είναι αρκετά ψύχραιμος στις βολές και μετουσιώνει το φάουλ του Λόου με 1/2 βολές σε 27-16
17:29
Πανιώνιος - Ρέθυμνο: Ο Χείλαρης (4π.) διαμορφώνει το 25-23 και ο Κρις Χουγκάζ καλεί τάιμ άουτ.
17:29
Άρης - ΚΑΟΔ: Βολές και για τον Χαρίση που με 1/2 κάνει το 28-16 στο 13'
17:29
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Ο Βον με 2/2 βολές κάνει το 25-25 κι ακόμα μία ισοπαλία στο ματς
17:30
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Άστοχο τρίποντο από τον Βασίλιεβιτς που αφήνει το σκορ στο 27-27 έπειτα από καλάθια των Ρούμπιο και Βον
17:31
Πανελευσινιακός-Κολοσσός 27-24, 15': Ο Σμιθ σκοράρει και μειώνει για τους Ροδίτες.
17:31
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Ο Μπόουερς πάει στη γραμμή των βολών και με 2/2 κάνει το 29-27 για τον Κόροιβο
17:32
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Τα άσχημα νέα για τον Σούλη Μαρκόπουλο είναι ότι από πολύ νωρίς ο Βον φορτώνεται με 3ο φάουλ
17:32
Πανιώνιος - Ρέθυμνο: Ο Καλαμπόκης δίνει το προβάδισμα στους Κρητικούς από τη γραμμή των βολών (25-27), στα 3'59" για τη λήξη του ημιχρόνου.
17:34
Άρης - ΚΑΟΔ: Με ένα σερί 4-0 από τους Άτκινς και Τσαλδάρη ο ΚΑΟΔ καταφέρνει να μειώσει 29-23 για τον ΚΑΟΔ
17:35
Πανιώνιος - Ρέθυμνο: Ο Κόλεμαν καρφώνει για το 32-29. Απομένουν 2'25" για να ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος στη Νέα Σμύρνη.
17:36
Πανιώνιος - Ρέθυμνο: Ο Πανιώνιος έχει 3/9 βολές, 10/21 δίποντα, 3/9 τρίποντα. Το Ρέθυμνο έχει 2/2 βολές, 12/20 δίποντα, 1/9 τρίποντα.
17:36
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Με καλάθι του Λάνγκφορντ ο ΠΑΟΚ μπαίνει μπροστά με 33-32 και ο Χάρης Μαρκόπουλος παίρνει τάιμ άουτ
17:38
Άρης - ΚΑΟΔ: ε τον Βεζένκοφ να βρίσκει στόχο κάτω από το καλάθι ο Άρης ξαναφεύγει με +4 (32-26 στο 17')
17:38
Απόλλων Πατρών - Νέα Κηφισιά: Ο Ελ-Αμίν διαμορφώνει το 30-29, με 2/2 βολές.
17:38
Πανελευσινιακός-Κολοσσός 27-30, 16': Τολιόπουλος και Μανωλόπουλος με 4/4 βολές έβαλαν σε θέση ισχύος τους Ροδίτες. Στο 8-0 το επί μέρους σκορ των φιλοξενούμενων.
17:39
Πανελευσινιακός-Κολοσσός 27-33, 17': Λαρεντζάκης και Μανωλόπουλος ανεβάζουν ακόμα περισσότερο τόσο τη διαφορά (+6), όσο και το επί μέρους σκορ των φιλοξενούμενων (11-0)
17:41
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Ο ΠΑΟΚ καταφέρνει να επιβάλει τον ρυθμό του και καταφέρνει να ξεφύγει με 39-34
17:42
Πανελευσινιακός-Κολοσσός 31-39, 19': Τρίποντο του Σίμπσον και η διαφορά μειώνεται. Μια διαφορά που έφτασε μέχρι και τους 11 πόντους (28-39), μετά το τρίποντο του Ουότερς.
17:42
Άρης - ΚΑΟΔ: Ο ΚΑΟΔ κάνει την ολική επαναφορά και λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ισοφαρίζει σε 36-36
17:44
Άρης - ΚΑΟΔ: Καλάθι και φάουλ για τον Πάσαλιτς που πάει για μία συμπληρωματική βολή (38-36). Ο Βόσνιος είναι εύστοχος
17:44
Άρης - ΚΑΟΔ: Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώνεται με τον Άρη να προηγείται με 39-36
17:45
Πανελευσινιακός-Κολοσσός 33-41, Ημίχρονο. Τέλος πρώτου ημιχρόνου με τον Κολοσσό να προηγείται με 8 πόντους, χάρη σε έναν εξαιρετικό Ντόμινικ Ουότερς (14 πόντοι).
17:45
Πανιώνιος - Ρέθυμνο 36-38 (ημίχ.)
: 17-15, 36-38.
Πανιώνιος (Χουγκάζ): Ξανθόπουλος 2, Βεργίνης 4 (1), Σπυρόπουλος, Στρναντ, ΜακΝάιτ 1, Σταμάτης, Γουντς 3, Κόλεμαν 13, Κορόλεφ 8 (1), Ταμπς 5.
Ρέθυμνο (Σκουρτόπουλος): Σίμπσον 3 (1), Κουμπούρας 2, Σάφτενααρ 4, Κάουσιλ 4, Άλεν 7 (1), Καλαμπόκης 4, Φαγιέ 4, Χείλαρης 4, Κράβιτς 6.
17:46
Άρης - ΚΑΟΔ: Άρης: Πάσαλιτς 9, Ριντ 4, Τόμας 5, Χαρίσης 3, Βεζένκοφ 11, Νέιμικ 4, Μούρτος 2, Αντεγκμπόγιε 1.
ΚΑΟΔ: Σλαφτσάκης 3, Άτκινς 8, Όντομ 8, Μισέλ 6, Λόου 3, Τσαλδάρης 8.
17:47
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Με τον Γιαννακίδη να ευστοχεί σε τρίποντο και να μειώνει σε 38-40 το πρώτο ημίχρονο λήγει με τον ΠΑΟΚ να έχει το προβάδισμα
17:48
Τα στατιστικά του Πανελευσινιακού στο πρώτο μέρος.
17:48
Ο Κόλεμαν είναι εκ των κορυφαίων του Πανιωνίου, στο ημίχρονο της αναμέτρησης με το Ρέθυμνο.
17:49
Και τα στατιστικά του Κολοσσού
17:49
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Κόροιβος: Ματζέτ 2, Μάρσαλ 12, Γιαννακίδης 3, Αγγελόπουλος 8, Μπόουερς 5, Βασίλιεβιτς 4, Ρούμπιο 4.
ΠΑΟΚ: Λάνγκφορντ 10, Κάρτερ 3, Τσόχλας 5, Δέδας 2, Κώττας 1, Όντουμ 11, Βον 6, Σιναντίνοβιτς 2
17:53
Στατιστική ημιχρόνου, στη Νέα Σμύρνη
Πανιώνιος (36)
: 5/13 βολές (38%), 11/23 δίποντα (48%), 3/9 τρίποντα (33%), 7-5 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 3 λάθη, 1 κόψιμο, 5 κλεψίματα.
Ρέθυμνο (38): 2/2 βολές (100%), 15/27 δίποντα (56%), 2/10 τρίποντα (20%), 16-12 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 10 λάθη, 2 κοψίματα, 2 κλεψίματα.
17:55
Οι "κυανέρυθροι" παίζουν ένα από τα τελευταία τους χαρτιά για την παραμονή, κόντρα στους Κρητικούς.
18:01
Άρης - ΚΑΟΔ: Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με τον Νέιμκ να σκοράρει και να κάνει το 41-36
18:01
AΡΗΣ : Οι 6 πρωτοι μπαινουν πλειφ οφ σωστα;

- Όχι είναι οι 8 πρώτοι
18:02
Πανελευσινιακός-Κολοσσός 40-41, 22': Με επί μέρους 7-0 οι γηπεδούχοι μειώνουν στον πόντο, χάρη στον Τζόνσον.
18:03
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στην Ηλεία με το σκορ να είναι στο 38-40
18:03
Πανιώνιος - Ρέθυμνο: Ο Άλεν (9π.) ισοφαρίζει 45-45, στο 22'24".
18:03
γιωργος Πάτρα : Οι 8 πρωτοι
18:04
Άρης - ΚΑΟΔ: Με 1/2 βολές και τον Νέιμικ να φτάνει τους 7 πόντους ο Άρης κάνει το 42-36
18:04
Άρης - ΚΑΟΔ: Ο Μισέλ μειώνει για τους Δραμινούς σε 42-38
18:05
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Έπειτα από 2,5 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες δεν έχουν σκοράρει ακόμα
18:07
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Με τρίποντο από τον Μπόουερς και δίποντο του Σαλούστρου ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο στην Αμαλιάδα (41-42)
18:07
Πανιώνιος - Ρέθυμνο: Ο Γιάροσλαβ Κορόλεφ μειώνει σε 46-47, με 1/2 βολές. Απομένουν 5'25" για τη λήξη της τρίτης περιόδου.
18:08
Πανιώνιος - Ρέθυμνο: Ο Καλαμπόκης σκοράρει πίσω από τα 6μ.75 και στέλνει τη διαφορά στο +4 (46-50). Εν συνεχεία, ο Φαγιέ καρφώνει για το 46-52 και ο Κρις Χουγκάζ καλεί τάιμ άουτ.
18:08
Άρης - ΚΑΟΔ: Ο Νέιμικ σκοράρει και πάλι, όμως ο Όντομ δηλώνει παρών και μειώνει σε 46-41
18:09
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Χτυπώντας στον αιφνιδιασμό ο Σαλούστρος δίνει προβάδισμα με 42-44 στον ΠΑΟΚ
18:09
aris : ποσες ομαδες πηγαινουν στο eurocup;
18:09
Πανελευσινιακός-Κολοσσός 45-42, 25': Ο Τζόνσον με τον 18ο πόντο του στον αγώνα δίνει προβάδισμα στους γηπεδούχους.
18:09
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Με 1/2 βολές ο Μπόουερς προσπαθεί να απαντήσει και μειώνει σε 43-44
18:10
Άρης - ΚΑΟΔ: Με τον Παπαμακάριο να αναλαμβάνει δράση ο ΚΑΟΔ μειώνει στο καλάθι (48-46 στο 25')
18:10
Πανελευσινιακός-Κολοσσός 48-42, 26': Νέο τρίποντο από τον Αθανασούλα και στο +6 οι γηπεδούχοι. Μόνο 1 πόντο έχουν πετύχει οι Ροδίτες στο δεύτερο μέρος, μέχρι στιγμής!
18:11
Απόλλων - Νέα Κηφισιά: Η ομάδα των βορείων προαστίων προηγείται με +5 (39-44), στα μέσα της τρίτης περιόδου.
18:13
Πανιώνιος - Ρέθυμνο: Ο Γιάροσλαβ Κορόλεφ (12π.) κρατάει όρθιους τους Νεοσμυρνιώτες (51-57, 28').
18:14
Πανελευσινιακός-Κολοσσός 53-45, 27': Ο Μάρκοβιτς με νέο καλάθι ανεβάζει τη διαφορά.
18:15
Άρης - ΚΑΟΔ: Με τον Όντομ να πετυχαίνει 1/2 βολές και τον Τρότερ να σκοράρει μέσα από το ζωγραφιστό ο ΚΑΟΔ μπαίνει σε θέση οδηγού κάνοντας το 48-49 (στο 16')
18:16
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Ο Κόροιβος σκοράρει από τη γραμμή των βολών και τρέχοντας ένα σερί 4-0 (46-44)
18:17
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Ο Τσόχλας από την ίδια θέση ισοφαρίζει σε 46-46, όμως με τρίποντο του Βασίλιεβιτς γίνεται το 49-46 στο 27'
18:17
JORDAN : οι πρώτοι δυο
18:18
Πανιώνιος - Ρέθυμνο 52-60 (30')
: 17-15, 36-38, 52-60
Ρέθυμνο (Σκουρτόπουλος): Σίμπσον 6 (2), Σχίζας, Κουμπούρας 2, Σάφτενααρ 8, Κάουνσιλ 4, Άλεν 9 (1), Καλαμπόκης 15 (3), Φαγιέ 6, Χείλαρης 4, Κράβιτς 6.
18:18
Άρης - ΚΑΟΔ: Το παιχνίδι έχει γίνει πλέον ντέρμπι και οι δύο ομάδες είναι ισόπαλες με 52-52
18:19
Άρης - ΚΑΟΔ: Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώνεται στην Θεσσαλονίκη με το σκορ στο 52-52
18:19
Πανελευσινιακός-Κολοσσός 57-49, 28': Ο Σκοτ με τρίποντο μειώνει στους 8 τη διαφορά. Ο έλεγχος του αγώνα, πλέον, έχει περάσει στα χέρια των γηπεδούχων
18:20
Άρης - ΚΑΟΔ: Άρης: Πάσαλιτς 9, Ριντ 6, Τόμας 5, Χαρίσης 5, Βεζένκοφ 13, Νέιμικ 11, Μούρτος 2, Αντεγκμπόγιε 1.
ΚΑΟΔ: Σλαφτσάκης 4, Τρότερ 2, Άτκινς 8, Όντομ 12, Μισέλ 8, Λόου 5, Τσαλδάρης 8, Παπαμακάριος 5
18:21
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Ο Κάρτερ αν και δεν το συνηθίζει πετυχαίνει 1/2 βολές και μειώνει σε 52-51
18:22
Άρης - ΚΑΟΔ: Ξεκίνησε το 4ο και καθοριστικό δεκάλεπτο με το σκορ στο 52-52
18:23
Άρης - ΚΑΟΔ: Ο Διαμαντής Σλαφτσάκης υποπίπτει στο 4ο φάουλ
18:24
Πανελευσινιακός-Κολοσσός 59-53, 30': Τέλος τρίτης περιόδου με τον Πανελευσινιακό να έχει σταθερά το προβάδισμα.
18:24
Πανιώνιος - Ρέθυμνο: Ο Βεργίνης μειώνει σε 54-65, με 1/2 βολές. Εν συνεχεία ο Χείλαρης στέλνει τη διαφορά στο +13 (54-67, 32'16").
18:25
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώνεται με το σκορ στο 52-51
18:26
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Κόροιβος: Ματζέτ 2, Μάρσαλ 12, Γιαννακίδης 3, Αγγελόπουλος 8, Μπόουοερς 11, Βασίλιεβιτς 9, Τέρνερ 3, Ρούμπιο 4.
ΠΑΟΚ: Λάνγφορντ 8, Κάρτερ 4, Τσόχλας 10, Δέδας 2, Κώττας 1, Όντουμ 12, Βον 6, Σιναντίνοβιτς 2, Σαλούστρος 6.
18:26
Πανιώνιος - Ρέθυμνο: Ο Καλαμπόκης φτάνει τους 20 προσωπικούς πόντους κόντρα στην πρώην ομάδα του (58-71, 35'05").
18:27
Άρης - ΚΑΟΔ: Με συνεχόμενα τρίποντα των Πάσαλιτς και Βεζένκοφ ο Άρης τρέχει ένα σερί 6-0 και προηγείται με 58-52
18:27
Πανελευσινιακός-Κολοσσός 62-55, 31': Ο Λούμπι ανέβασε τη διαφορά στους 9, αλλά ο Μανωλόπουλος μείωσε άμεσα
18:27
Άρης - ΚΑΟΔ: Με τρίποντο του Τρότερ απαντάει κι ο ΚΑΟΔ με τον Τρότερ
18:28
Πανιώνιος - Ρέθυμνο: Ο Καλαμπόκης (23π.) σκοράρει πίσω από τα 6μ.75 κι εκτοξεύει τη διαφορά στο +14 (60-74, 35'52"). Ο Κρις Χουγκάζ καλεί τάιμ άουτ.
18:28
Άρης - ΚΑΟΔ: Με δίποντο του Τρότερ και κάρφωμα του Λόου το παιχνίδι γυρίζει και η Δράμα μπαίνει μπροστά με 58-59
18:29
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Με έμμεσο τρίποντο του Ρούμπιο ξεκινάει η τέταρτη περίοδος (55-51)
18:29
Πανελευσινιακός-Κολοσσός 62-58, 33': Ο Σκοτ με τρίποντο δίνει νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση
18:30
Άρης - ΚΑΟΔ: Μάχη σώμα με σώμα γίνεται στο "Αλεξάνδρειο". Νέιμικ και Ριντ κοντά στη ρακέτα τρέχουν ένα σερί 4-0 για τον Άρη (62-59)
18:32
Άρης - ΚΑΟΔ: Ο Βεζένκοφ παίρνει το 4ο φάουλ του Λόου που δίνεται αντιαθλητικό και ο Άρης μπαίνει μπροστά με 64-60 στο 34'
18:33
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Με τον Μπόουερς να διευρύνει σε 7-0 το σερί του Κοροίβου το σκορ γίνεται 59-51
18:34
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Ο Λάνγκφορντ πετυχαίνει το πρώτο καλάθι του ΠΑΟΚ στο τέταρτο δεκάλεπτο μειώνοντας σε 59-53
18:34
Πανιώνιος - Ρέθυμνο: Ο Κόλεμαν κερδίζει φάουλ από τον Καλαμπόκη και μειώνει σε 62-72, με 2/2 βολές.
18:35
Πανελευσινιακός-Κολοσσός 62-63, 35': Ο Μανωλόπουλος βάζει μπροστά στο σκορ την ομάδα του.
18:35
Πανιώνιος - Ρέθυμνο: Ο Κράβιτς καρφώνει στον αιφνιδιασμό και οι Κρητικοί προηγούνται 62-74, στα 3'28" για τη λήξη του αγώνα στη Νέα Σμύρνη. Ο Χουγκάζ καλεί τάιμ άουτ.
18:35
Άρης - ΚΑΟΔ: Ο Άτκινς με δίποντο μειώνει σε 65-52, ενώ με τρίποντο του Παπαμακάριου ο ΚΑΟΔ μειώνει σε 67-65 στο 36'
18:36
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Νέο καλάθι για τους Θεσσαλονικείς που με τον Τσόχλα μειώνουν σε 59-55
18:38
Άρης - ΚΑΟΔ: Αντεγκμπόγιε και Παπαμακάριος ευστοχούν σε 1/2 βολές και γίνεται το 68-66
18:38
Απόλλων Πάτρας - Νέα Κηφισιά: Ο Ελ Αμίν μειώνει σε 61-62.
18:39
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Την ώρα που ο ΠΑΟΚ προσπαθεί για το come back ένα μεγάλο τρίποντου από τον Αγγελόπουλο κάνει το 62-55 για τον Κόροιβο στο 36'
18:39
Απόλλων Πάτρας - Νέα Κηφισιά: Ο Γκάλογουεϊ διαμορφώνει το 63-62, με 2/2 βολές. Ο Ηλίας Παπαθεοδώρου καλεί τάιμ άουτ.
18:41
Άρης - ΚΑΟΔ: Καλάθι από τον Αντεγκμπόγιε, όμως ο Παπαμακάριος από τη γραμμή των βολών απαντάει και διατηρεί την ομάδα του σε απόσταση αναπνοής (70-68)
18:42
Πανιώνιος - Ρέθυμνο: Ο Κορόλεφ μειώνει σε 70-78 από τη γραμμή των βολών, στα 1'10" για τη λήξη.
18:42
Άρης - ΚΑΟΔ: Τρία συνεχόμενα τρίποντα για τον ΚΑΟΔ και αφού καταφέρνει να πάρει ριμπάουντ ο Άρης γίνεται φάουλ στον Νέιμικ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα
18:43
Πανελευσινιακός-Κολοσσός 73-67. 39': Πολύ κοντά στη νίκη οι γηπεδούχοι χάρη στον Λούμπι.
18:43
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Λάνγκφορντ και Βον προσπαθούν να πάρουν πάνω τους τον ΠΑΟΚ και με δικά τους καλάθια μειώνουν σε 62-59 στο 38'
18:44
Απόλλων Πατρών - Νέα Κηφισιά: Ο Φιτζπάτρικ κόβει εντυπωσιακά τον Μαυροειδή στην τελευταία επίθεση της Νέας Κηφισιάς.
18:45
Άρης - ΚΑΟΔ: Ο Νέιμικ από τη γραμμή των βολών κάνει το 72-68 και τάιμ άουτ για τον ΚΑΟΔ
18:45
Πανελευσινιακός-Κολοσσός 75-69 Τελικό. Σπουδαία νίκη για τους γηπεδούχους, που διατηρεί τις ελπίδες τους για παραμονή.
18:46
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Ο Τσόχλας διευρύνει σε 6-0 το σερί του ΠΑΟΚ που μπαίνει στο τελευταίο λεπτό με το σκορ στο 62-61
18:46
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Άστοχα σουτ από Μάρσαλ, Λάνγκφορντ και Κάρτερ
18:48
Πανιώνιος - Ρέθυμνο: Τέλος αγώνα στη Νέα Σμύρνη. Το Ρέθυμνο επικρατεί με 79-84 και οι "κυανέρυθροι" παραμένουν σε δεινή βαθμολογική θέση.
18:48
Άρης - ΚΑΟΔ: Γρήγορο φάουλ του Βεζένκοφ που στέλνει τον Τρότερ στις βολές. Αυτός είναι ψύχραιμος και κάνει το 74-73 στα 16 δευτερόλεπτα
18:49
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Στα 17 δευτερόλεπτα ο Βασίλιεβιτς έχει 1/2 βολές κάνοντας το σκορ 63-61 και τάιμ άουτ από τον Χάρη Μαρκόπουλο
18:50
Άρης - ΚΑΟΔ: Ο Πάσαλιτς είναι ψύχραιμος από τη γραμμή των βολών και με 2/2 κάνει το 76-73
18:50
Πανιώνιος - Ρέθυμνο 79-84
: 17-15, 36-38, 52-60, 79-84.
18:51
Άρης - ΚΑΟΔ: Ο Άρης επιλέγει να μην ρισκάρει κάποιο τρίποντο και κάνει φάουλ στέλνοντας τον Τρότερ στις βολές, ο οποίος βάζει και τις δύο (76-75).
18:52
Άρης - ΚΑΟΔ: Λάθος πάσα από τον Πάσαλιτς, όμως κάνει λάθος και ο Τρότερ
18:53
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Το παιχνίδι τελειώνει με τον Κόροιβο να παίρνει μία σπουδαία νίκη με 65-61
18:54
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Ο γιος, Χάρης Μαρκόπουλος, κερδίζει τον πατέρα, Σούλη Μαρκόπουλο
18:54
Άρης - ΚΑΟΔ: Ολοκληρώνεται και η αναμέτρηση στο Αλεξάνδρειο με τον Άρη να κερδίζει τελικά με 78-75
18:58
Κόροιβος - ΠΑΟΚ: Κόροιβος: Ματζέτ 2, Μάρσαλ 14, Γιαννακίδης 3, Αγγελόπουλος 11, Μπόουερς 15, Βασίλιεβιτς 10, Τέρνερ 3, Ρούμπιο 7.
ΠΑΟΚ: Λάνγκφορντ 12, Κάρτερ 4, Τσόχλας 14, Δέδας 2, Κώττας 1, Όντουμ 12, Βον 8 Σιναντίνοβιτς 2, Σαλούστρος 6.