Πρόκριση για Γιουβέντους, σε μπελάδες η Γιουνάιτεντ, λαχτάρισε η Ρεάλ

Η περσινή φιναλίστ, Γιουβέντους, νίκησε με 1-0 την Μάντσεστερ Σίτι στο Τορίνο και "σφράγισε" το εισιτήριό της για τη φάση των "16" του Champions League. Πεντάρα η Παρί στην επιστροφή του Ζλάταν στο Μάλμε. Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα

Juventus' forward from Croatia Mario Mandzukic (L) celebrates with teammate Juventus' midfielder from France Paul Pogba after scoring during the UEFA Champions League football match Juventus vs Manchester City on November 25, 2015 at the Juventus Stadium in Turin.      AFP PHOTO / OLIVIER MORIN / AFP / OLIVIER MORIN        (Photo credit should read OLIVIER MORIN/AFP/Getty Images)
Juventus' forward from Croatia Mario Mandzukic (L) celebrates with teammate Juventus' midfielder from France Paul Pogba after scoring during the UEFA Champions League football match Juventus vs Manchester City on November 25, 2015 at the Juventus Stadium in Turin. AFP PHOTO / OLIVIER MORIN / AFP / OLIVIER MORIN (Photo credit should read OLIVIER MORIN/AFP/Getty Images) AFP/GETTY IMAGES

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής

Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2015

1ος όμιλος

Μάλμε - Παρί Σεν Ζερμέν 0-5

(3' Ραμπιό, 14', 68' Ντι Μαρία, 50' Ιμπραχίμοβιτς, 82' Μοόυρα)

Σαχτάρ Ντόνετσκ - Ρεάλ Μαδρίτης 3-4

(78' πεν., 89' Τεϊσέιρα, 83' Ντεντίνιο - 18', 70' Ρονάλντο, 50' Μόντριτς, 52' Καρβαχάλ)

2ος όμιλος

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Βόλφσμπουργκ 0-2

(67' αυτ. Ακινφέεφ, 88' Σίρλε)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Αϊντχόφεν 0-0

3ος όμιλος

Αστάνα - Μπενφίκα 2-2

(19' Τουαμάσι, 31' 'Αντσιτς - 40', 73' Ραούλ Χιμένες)

Ατλέτικο Μαδρίτης - Γαλατασαράι 2-0

(13', 65' Γκριεζμάν)

4ος όμιλος

Γκλάντμπαχ - Σεβίλλη 4-2

(29', 83' Στιντλ, 68' Τζόνσον, 78' Ράφαελ - 82' Βιτόλο, 90' πεν. Μπανέγκα)

Γιουβέντους - Μάντσεστερ Σίτι 1-0

(18' Μάντζουκιτς)

Τρίτη 24 Νοεμβρίου 2015

5ος όμιλος

Μπαρτσελόνα - Ρόμα 6-1

(15', 44' Σουάρες, 18', 59' Μέσι, 56' Πικέ, 77' Αντριάνο - 90'+1 Τζέκο)

ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ - Λεβερκούζεν 1-1

(2' Γκορντέιτσουκ - 68' Μεχμέντι)

6ος όμιλος

Μπάγερν - Ολυμπιακός 4-0

(8' Κόστα, 16' Λεβαντόβσκι, 20' Μίλερ, 69' Κομάν)

Άρσεναλ - Ντιναμό Ζάγκρεμπ 3-0

(29' Εζίλ, 33', 69' Σάντσες)

7ος όμιλος

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Τσέλσι 0-4

(20' Κέιχιλ, 73' Γουίλιαν, 77' Οσκάρ, 90+1' Ζουμά)

Πόρτο - Ντιναμό Κιέβου 0-2

(35' πέν. Γιαρμολένκο, 64' Γκονσάλες)

8ος όμιλος

Λιόν - Γάνδη 1-2

(7' Φερέ - 32' Μιλίτσεβιτς, 90+5' Κουλιμπαλί)

Ζενίτ - Βαλένθια 2-0

(15' Σατόφ, 74' Τζιούμπα)

Το LIVE των αναμετρήσεων

21:05
Το LIVE μας συνεχίζεται με πολύ ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις.
21:05
Όπως είναι λογικό βέβαια τα βλέμματα στρέφονται στο Τορίνο, εκεί όπου η Γιουβέντους υποδέχεται την Μάντσεστερ Σίτι.
21:06
Θυμίζουμε νωρίτερα:

Αστάνα - Μπενφίκα 2-2 και

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Βόλφσμπουργκ 0-2.
21:19
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των αποψινών μονομάχων λοιπόν.
21:20
Μάλμε: Βίλαντ, Κονατέ, Τίνερχολμ, Μπένγκτσον, Μπρόσον, Λεβίκι, Αντού, Ρόντιτς, Ρόζενμπεργκ, Τζούριτς, Μπέργκετ

Παρί: Τραπ, Τιάγκο Σίλβα, Μαρκίνιος, Μάξουελ, Φαν ντερ Βιλ, Τιάγκο Μότα, Ντι Μαρία, Ματουϊντί, Ραμπιό, Καβάνι, Ιμπραχίμοβιτς
21:21
Σαχτάρ: Πιάτοφ, Όρντετς, Ρακίτσκι, Ασεβέδο, Στεπανένκο, Φρεντ, Μπερνάρντ, Μάρλος, Κόμπιν, Τεϊσέιρα, Γκλάντκιϊ

Ρεάλ: Κασίγια, Βαράν, Πέπε, Νάτσο, Καρβαχάλ, Μπέιλ, Κασεμίρο, Κόβασιτς, Μόντριτς, Ίσκο, Ρονάλντο
21:23
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Ρόχο, Σμόλινγκ, Νταρμιάν, Μπλιντ, Σναϊντερλέν, Σβαϊνστάιγκερ, Λίνγκαρντ, Ντεπάι, Μαρσιάλ, Ρούνεϊ

Αϊντχόφεν: Ζοέτ, Μορένο, Αρίας, Μπρούμα, Μπρένετ, Χέντριξ, Πρόπερ, Γκουαρδάδο, Ντε Γιονγκ, Ναρσίνγκ, Λοκάντια
21:24
Ατλέτικο: Όμπλακ, Γοδίν, Φιλίπε Λουίς, Χιμένες, Γκάμες, Τιάγκο, Κόκε, Γκριεζμάν, Γκάμπι, Τόρες, Καράσκο

Γαλατάσαραϊ: Μουσλέρα, Τσεϊντού, Μπαλτά, Καγιά, Σαμπρί, Ντεναγέρ, Μπιλάλ, Καρακάν, Οζτεκίν, Σνάιντερ, Ποντόλσκι
21:25
Γκλάντμπαχ: Ζόμερ, Κρίστενσεν, Βεντ, Τζόνσον, Κορμπ, Νορτβέιτ, Νταχούντ, Στιντλ, Τραορέ, Χάκα, Ράφαελ

Σεβίλη: Ρίκο, Τρεμουλινάς, Ραμί, Κολοτζιέτζακ, Κόκε, Κρισόβιακ, Κρον-Ντέλι, Μπανέγκα, Βιτόλο, Κονοπλιάνκα, Γκαμερό
21:27
Γιουβέντους: Μπουφόν Κιελίνι, Σάντρο, Μπαρτσάλι, Μπονούτσι, Λιχτστάινερ, Μαρκίσιο, Πογκμπά, Στουράρο, Μάντζουκιτς, Ντιμπαλά

Μάντσεστερ Σίτι: Χαρτ, Σανιά, Κλισί, Ντεμιτσέλις, Οταμέντι, Φερνάντο, Νάβας, Ντε Μπρούινε, Φερναντίνιο, Τουρέ, Αγουέρο
21:29
Τα... γιορτινά του έχει φορέσει το Μπορούσια Παρκ
21:29
Όπως φυσικά και το Ολντ Τράφορντ.
21:33
Γιορτάζει το Μάλμε με την επιστροφή του Ζλάταν σήμερα στην πόλη που μεγάλωσε. Μάλμε εναντίον Παρί.
21:43
O ύμνος του Champions League αυτή την ώρα στα γήπεδα
21:47
Σέντρα στις αναμετρήσεις!
21:49
4' Μάλμε - Παρί: ΓΚΟΛ! Ο Ραμπιό με κεφαλιά βάζει μπροστά στο σκορ τους Παριζιάνους νωρίς νωρίς.
21:51
6 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Αϊντχόφεν: Καλό σουτ του Σβαϊνστάιγκερ, όμως η μπάλα στην αγκαλιά του αντίπαλου γκολκίπερ.
21:52
7' Γιουβέντους - Σίτι: Κεφαλιά του Μάντζουκιτς με τη μπάλα να φεύγει μόλις άουτ. Καλή φάση για την Γιούβε.
21:53
Όμορφη ατμόσφαιρα στο Τορίνο
21:55
Κι άλλη εικόνα από το "Juventus Stadium"
21:57
11' Ατλέτικο-Γαλατάσαραϊ: Καλό σουτ του Σνάιντερ! Ο Όμπλακ στέκεται τυχερός βλέποντας τη μπάλα να φεύγει δίπλα από τα δοκάρια του.
21:59
13' Ατλέτικο - Γαλατάσαραϊ: ΓΚΟΛ! Οι γηπεδούχοι ανοίγουν το σκορ με κεφαλιά του Γκριεζμάν.
22:00
15' Μάλμε-Παρί: ΓΚΟΛ! Ο Ντι Μαρία πετυχαίνει δεύτερο γκολ για την Παρί που βάζει πλέον γερές βάσεις για νίκη.
22:03
18' Γιουβέντους - Μάντσεστερ Σίτι: ΓΚΟΛ! Ο Μάριο Μάντζουκιτς ανοίγει το σκορ στο Τορίνο.
22:04
19' Σαχτάρ - Ρεάλ: ΓΚΟΛ! Ο Κριστιάνο Ρονάλντο είναι ο σκόρερ. 0-1 η Ρεάλ.
22:06
To 0-1 της Ρεάλ:
22:06
Δείτε το γκολ του Μάντζουκιτς
22:14
29' Μάλμε-Παρί: ΔΟΚΑΡΙ για τους Γάλλους με τον Καβάνι.
22:15
29' Γκλάντμπαχ-Σεβίλλη: ΓΚΟΛ! Ο Στιντλ με κοντινή προβολή ανοίγει το σκορ στο Μπορούσια Παρκ.
22:22
35' Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Αϊντχόφεν: Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Μαρσιάλ "χάνει" τετ-α-τετ.
22:29
44' Γιουβέντους-Σίτι: Ανεπανάληπτο τετ-α-τετ του Αγουέρο. Λέει "όχι" ο Μπουφόν και κρατάει το μηδέν.
22:32
Ημίχρονο σε όλες τις αναμετρήσεις!
22:47
Δράση και πάλι στα παιχνίδια. Δεύτερο ημίχρονο στα παιχνίδια.
22:52
50' Σαχτάρ-Ρεάλ: ΓΚΟΛ! Ο Ρονάλντο σέρβιρε και ο Μόντριτς εκτέλεσε για το 0-2 των Μαδριλένων.
22:53
50' Μάλμε-Παρί: ΓΚΟΛ! Ο Ζλάταν Ιμπραχίμοβιτς σκοράρει κατά της πρώην ομάδας του για το 0-3.
22:55
53' Σαχτάρ-Ρεάλ: ΓΚΟΛ! Ο Καρβαχάλ με απίστευτο σουτ στέλνει  τη μπάλα στο "παραθυράκι"!
23:02
To ξεχωριστό γκολ του Ζλάταν Ιμπραχίμοβιτς
23:02
61' Μάλμε-Παρί: ΠΕΝΑΛΤΙ για τους γηπεδούχους.
23:03
61' Μάλμε-Παρί: ΔΟΚΑΡΙ όμως από την εκτέλεση του Ρόζενμπεργκ.
23:08
65' Ατλέτικο - Γαλατάσαραϊ: ΓΚΟΛ! Ο Γκριεζμάν με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα δίνει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Βέβαια ο σκόρερ ήταν σε θέση οφ-σάιντ, αλλά ο διαιτητής δεν είδε κάτι.
23:11
68' Γκλάντμπαχ-Σεβίλη: ΓΚΟΛ! Ο Τζόνσον με ωραίο φαλτσαριστό σουτ κάνει το 2-0 για τους Γερμανούς.
23:11
68' Μάλμε-Παρί: ΓΚΟΛ! Ασταμάτητη η γαλλική ομάδα. Ο Ντι Μαρία πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και γράφει το 0-4.
23:13
71' Σαχτάρ-Ρεάλ: ΓΚΟΛ! Ο Κριστιάνο Ρονάλντο είναι ο σκόρερ. Δύο γκολ και δύο ασίστ σήμερα για τον Πορτογάλο.
23:20
79' ΓΚΟΛ η Σαχτάρ, μειώνει σε 1-4 κόντρα στη Ρεάλ.

ΓΚΟΛ και η Γκλάντμπαχ γράφει το 3-0 κόντρα στη Σεβίλλη.
23:25
83' Γκλάντμπαχ-Σεβίλλη: Βροχή τα γκολ! Αρχικά στο 82' η Σεβίλλη μείωσε σε 3-1 και ένα λεπτό αργότερα η γερμανική ομάδα έκανε το 4-1!
23:26
82' Μάλμε-Παρί: ΓΚΟΛ! Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λούκας. Φανταστικό τέρμα.
23:26
83' Σαχτάρ-Ρεάλ: ΓΚΟΛ! Μειώνουν οι γηπεδούχοι. Ο Ντεντίνιο γράφει το 2-4.
23:33
88' Σαχτάρ-Ρεάλ: ΓΚΟΛ! Οι γηπεδούχοι πετυχαίνουν και τρίτο τέρμα και βάζουν δύσκολα στους Ισπανούς.

Γκλάντμπαχ-Σεβίλλη: ΓΚΟΛ! Μειώνει σε 4-2 η Σεβίλλη.
23:37
Έχουμε τελικά αποτελέσματα σε όλα τα παιχνίδια!
23:41
Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας τους συναρπαστικούς αγώνες. Καλό σας βράδυ.