Πρόκριση για Γιουβέντους, σε μπελάδες η Γιουνάιτεντ, λαχτάρισε η Ρεάλ

Η περσινή φιναλίστ, Γιουβέντους, νίκησε με 1-0 την Μάντσεστερ Σίτι στο Τορίνο και "σφράγισε" το εισιτήριό της για τη φάση των "16" του Champions League. Πεντάρα η Παρί στην επιστροφή του Ζλάταν στο Μάλμε. Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής

Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2015

1ος όμιλος

Μάλμε - Παρί Σεν Ζερμέν 0-5

(3' Ραμπιό, 14', 68' Ντι Μαρία, 50' Ιμπραχίμοβιτς, 82' Μοόυρα)

Σαχτάρ Ντόνετσκ - Ρεάλ Μαδρίτης 3-4

(78' πεν., 89' Τεϊσέιρα, 83' Ντεντίνιο - 18', 70' Ρονάλντο, 50' Μόντριτς, 52' Καρβαχάλ)

2ος όμιλος

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Βόλφσμπουργκ 0-2

(67' αυτ. Ακινφέεφ, 88' Σίρλε)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Αϊντχόφεν 0-0

3ος όμιλος

Αστάνα - Μπενφίκα 2-2

(19' Τουαμάσι, 31' 'Αντσιτς - 40', 73' Ραούλ Χιμένες)

Ατλέτικο Μαδρίτης - Γαλατασαράι 2-0

(13', 65' Γκριεζμάν)

4ος όμιλος

Γκλάντμπαχ - Σεβίλλη 4-2

(29', 83' Στιντλ, 68' Τζόνσον, 78' Ράφαελ - 82' Βιτόλο, 90' πεν. Μπανέγκα)

Γιουβέντους - Μάντσεστερ Σίτι 1-0

(18' Μάντζουκιτς)

Τρίτη 24 Νοεμβρίου 2015

5ος όμιλος

Μπαρτσελόνα - Ρόμα 6-1

(15', 44' Σουάρες, 18', 59' Μέσι, 56' Πικέ, 77' Αντριάνο - 90'+1 Τζέκο)

ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ - Λεβερκούζεν 1-1

(2' Γκορντέιτσουκ - 68' Μεχμέντι)

6ος όμιλος

Μπάγερν - Ολυμπιακός 4-0

(8' Κόστα, 16' Λεβαντόβσκι, 20' Μίλερ, 69' Κομάν)

Άρσεναλ - Ντιναμό Ζάγκρεμπ 3-0

(29' Εζίλ, 33', 69' Σάντσες)

7ος όμιλος

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Τσέλσι 0-4

(20' Κέιχιλ, 73' Γουίλιαν, 77' Οσκάρ, 90+1' Ζουμά)

Πόρτο - Ντιναμό Κιέβου 0-2

(35' πέν. Γιαρμολένκο, 64' Γκονσάλες)

8ος όμιλος

Λιόν - Γάνδη 1-2

(7' Φερέ - 32' Μιλίτσεβιτς, 90+5' Κουλιμπαλί)

Ζενίτ - Βαλένθια 2-0

(15' Σατόφ, 74' Τζιούμπα)

Το LIVE των αναμετρήσεων

21:05
Το LIVE μας συνεχίζεται με πολύ ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις.
21:05
Όπως είναι λογικό βέβαια τα βλέμματα στρέφονται στο Τορίνο, εκεί όπου η Γιουβέντους υποδέχεται την Μάντσεστερ Σίτι.
21:06
Θυμίζουμε νωρίτερα:

Αστάνα - Μπενφίκα 2-2 και

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Βόλφσμπουργκ 0-2.
21:19
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των αποψινών μονομάχων λοιπόν.
21:20
Μάλμε: Βίλαντ, Κονατέ, Τίνερχολμ, Μπένγκτσον, Μπρόσον, Λεβίκι, Αντού, Ρόντιτς, Ρόζενμπεργκ, Τζούριτς, Μπέργκετ

Παρί: Τραπ, Τιάγκο Σίλβα, Μαρκίνιος, Μάξουελ, Φαν ντερ Βιλ, Τιάγκο Μότα, Ντι Μαρία, Ματουϊντί, Ραμπιό, Καβάνι, Ιμπραχίμοβιτς
21:21
Σαχτάρ: Πιάτοφ, Όρντετς, Ρακίτσκι, Ασεβέδο, Στεπανένκο, Φρεντ, Μπερνάρντ, Μάρλος, Κόμπιν, Τεϊσέιρα, Γκλάντκιϊ

Ρεάλ: Κασίγια, Βαράν, Πέπε, Νάτσο, Καρβαχάλ, Μπέιλ, Κασεμίρο, Κόβασιτς, Μόντριτς, Ίσκο, Ρονάλντο
21:23
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Ρόχο, Σμόλινγκ, Νταρμιάν, Μπλιντ, Σναϊντερλέν, Σβαϊνστάιγκερ, Λίνγκαρντ, Ντεπάι, Μαρσιάλ, Ρούνεϊ

Αϊντχόφεν: Ζοέτ, Μορένο, Αρίας, Μπρούμα, Μπρένετ, Χέντριξ, Πρόπερ, Γκουαρδάδο, Ντε Γιονγκ, Ναρσίνγκ, Λοκάντια
21:24
Ατλέτικο: Όμπλακ, Γοδίν, Φιλίπε Λουίς, Χιμένες, Γκάμες, Τιάγκο, Κόκε, Γκριεζμάν, Γκάμπι, Τόρες, Καράσκο

Γαλατάσαραϊ: Μουσλέρα, Τσεϊντού, Μπαλτά, Καγιά, Σαμπρί, Ντεναγέρ, Μπιλάλ, Καρακάν, Οζτεκίν, Σνάιντερ, Ποντόλσκι
21:25
Γκλάντμπαχ: Ζόμερ, Κρίστενσεν, Βεντ, Τζόνσον, Κορμπ, Νορτβέιτ, Νταχούντ, Στιντλ, Τραορέ, Χάκα, Ράφαελ

Σεβίλη: Ρίκο, Τρεμουλινάς, Ραμί, Κολοτζιέτζακ, Κόκε, Κρισόβιακ, Κρον-Ντέλι, Μπανέγκα, Βιτόλο, Κονοπλιάνκα, Γκαμερό
21:27
Γιουβέντους: Μπουφόν Κιελίνι, Σάντρο, Μπαρτσάλι, Μπονούτσι, Λιχτστάινερ, Μαρκίσιο, Πογκμπά, Στουράρο, Μάντζουκιτς, Ντιμπαλά

Μάντσεστερ Σίτι: Χαρτ, Σανιά, Κλισί, Ντεμιτσέλις, Οταμέντι, Φερνάντο, Νάβας, Ντε Μπρούινε, Φερναντίνιο, Τουρέ, Αγουέρο
21:29
Τα... γιορτινά του έχει φορέσει το Μπορούσια Παρκ
21:29
Όπως φυσικά και το Ολντ Τράφορντ.
21:33
Γιορτάζει το Μάλμε με την επιστροφή του Ζλάταν σήμερα στην πόλη που μεγάλωσε. Μάλμε εναντίον Παρί.
21:43
O ύμνος του Champions League αυτή την ώρα στα γήπεδα
21:47
Σέντρα στις αναμετρήσεις!
21:49
4' Μάλμε - Παρί: ΓΚΟΛ! Ο Ραμπιό με κεφαλιά βάζει μπροστά στο σκορ τους Παριζιάνους νωρίς νωρίς.
21:51
6 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Αϊντχόφεν: Καλό σουτ του Σβαϊνστάιγκερ, όμως η μπάλα στην αγκαλιά του αντίπαλου γκολκίπερ.
21:52
7' Γιουβέντους - Σίτι: Κεφαλιά του Μάντζουκιτς με τη μπάλα να φεύγει μόλις άουτ. Καλή φάση για την Γιούβε.
21:53
Όμορφη ατμόσφαιρα στο Τορίνο
21:55
Κι άλλη εικόνα από το "Juventus Stadium"
21:57
11' Ατλέτικο-Γαλατάσαραϊ: Καλό σουτ του Σνάιντερ! Ο Όμπλακ στέκεται τυχερός βλέποντας τη μπάλα να φεύγει δίπλα από τα δοκάρια του.
21:59
13' Ατλέτικο - Γαλατάσαραϊ: ΓΚΟΛ! Οι γηπεδούχοι ανοίγουν το σκορ με κεφαλιά του Γκριεζμάν.
22:00
15' Μάλμε-Παρί: ΓΚΟΛ! Ο Ντι Μαρία πετυχαίνει δεύτερο γκολ για την Παρί που βάζει πλέον γερές βάσεις για νίκη.
22:03
18' Γιουβέντους - Μάντσεστερ Σίτι: ΓΚΟΛ! Ο Μάριο Μάντζουκιτς ανοίγει το σκορ στο Τορίνο.
22:04
19' Σαχτάρ - Ρεάλ: ΓΚΟΛ! Ο Κριστιάνο Ρονάλντο είναι ο σκόρερ. 0-1 η Ρεάλ.
22:06
To 0-1 της Ρεάλ:
22:06
Δείτε το γκολ του Μάντζουκιτς
22:14
29' Μάλμε-Παρί: ΔΟΚΑΡΙ για τους Γάλλους με τον Καβάνι.
22:15
29' Γκλάντμπαχ-Σεβίλλη: ΓΚΟΛ! Ο Στιντλ με κοντινή προβολή ανοίγει το σκορ στο Μπορούσια Παρκ.
22:22
35' Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Αϊντχόφεν: Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Μαρσιάλ "χάνει" τετ-α-τετ.
22:29
44' Γιουβέντους-Σίτι: Ανεπανάληπτο τετ-α-τετ του Αγουέρο. Λέει "όχι" ο Μπουφόν και κρατάει το μηδέν.
22:32
Ημίχρονο σε όλες τις αναμετρήσεις!
22:47
Δράση και πάλι στα παιχνίδια. Δεύτερο ημίχρονο στα παιχνίδια.
22:52
50' Σαχτάρ-Ρεάλ: ΓΚΟΛ! Ο Ρονάλντο σέρβιρε και ο Μόντριτς εκτέλεσε για το 0-2 των Μαδριλένων.
22:53
50' Μάλμε-Παρί: ΓΚΟΛ! Ο Ζλάταν Ιμπραχίμοβιτς σκοράρει κατά της πρώην ομάδας του για το 0-3.
22:55
53' Σαχτάρ-Ρεάλ: ΓΚΟΛ! Ο Καρβαχάλ με απίστευτο σουτ στέλνει  τη μπάλα στο "παραθυράκι"!
23:02
To ξεχωριστό γκολ του Ζλάταν Ιμπραχίμοβιτς
23:02
61' Μάλμε-Παρί: ΠΕΝΑΛΤΙ για τους γηπεδούχους.
23:03
61' Μάλμε-Παρί: ΔΟΚΑΡΙ όμως από την εκτέλεση του Ρόζενμπεργκ.
23:08
65' Ατλέτικο - Γαλατάσαραϊ: ΓΚΟΛ! Ο Γκριεζμάν με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα δίνει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Βέβαια ο σκόρερ ήταν σε θέση οφ-σάιντ, αλλά ο διαιτητής δεν είδε κάτι.
23:11
68' Γκλάντμπαχ-Σεβίλη: ΓΚΟΛ! Ο Τζόνσον με ωραίο φαλτσαριστό σουτ κάνει το 2-0 για τους Γερμανούς.
23:11
68' Μάλμε-Παρί: ΓΚΟΛ! Ασταμάτητη η γαλλική ομάδα. Ο Ντι Μαρία πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και γράφει το 0-4.
23:13
71' Σαχτάρ-Ρεάλ: ΓΚΟΛ! Ο Κριστιάνο Ρονάλντο είναι ο σκόρερ. Δύο γκολ και δύο ασίστ σήμερα για τον Πορτογάλο.
23:20
79' ΓΚΟΛ η Σαχτάρ, μειώνει σε 1-4 κόντρα στη Ρεάλ.

ΓΚΟΛ και η Γκλάντμπαχ γράφει το 3-0 κόντρα στη Σεβίλλη.
23:25
83' Γκλάντμπαχ-Σεβίλλη: Βροχή τα γκολ! Αρχικά στο 82' η Σεβίλλη μείωσε σε 3-1 και ένα λεπτό αργότερα η γερμανική ομάδα έκανε το 4-1!
23:26
82' Μάλμε-Παρί: ΓΚΟΛ! Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λούκας. Φανταστικό τέρμα.
23:26
83' Σαχτάρ-Ρεάλ: ΓΚΟΛ! Μειώνουν οι γηπεδούχοι. Ο Ντεντίνιο γράφει το 2-4.
23:33
88' Σαχτάρ-Ρεάλ: ΓΚΟΛ! Οι γηπεδούχοι πετυχαίνουν και τρίτο τέρμα και βάζουν δύσκολα στους Ισπανούς.

Γκλάντμπαχ-Σεβίλλη: ΓΚΟΛ! Μειώνει σε 4-2 η Σεβίλλη.
23:37
Έχουμε τελικά αποτελέσματα σε όλα τα παιχνίδια!
23:41
Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας τους συναρπαστικούς αγώνες. Καλό σας βράδυ.